Denník N

Newsfilter: Korčok si takticky vypýtal čas

Ivan Korčok. Foto – TASR
Ivan Korčok. Foto – TASR

1. Favorit ešte pred oznámením. 2. Žilinka dostal dobrú správu. 3. Kollár je so všetkými, preto si môže dovoliť takmer všetko.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Favorit ešte pred oznámením

Ivan Korčok zváži prezidentskú kandidatúru. Vyhlásil to len deň po tom, čo prezidentka Zuzana Čaputová potvrdila, že dokončí svoj päťročný mandát v júni budúceho roka a o druhé volebné obdobie sa už nebude uchádzať.

Bývalý minister zahraničných vecí takto reagoval na otázky, ktoré dostáva od minulého týždňa, keď vyšlo najavo, že prezidentka nemusí ďalej pokračovať. Urobil tak tesne pred programovou konferenciou SaS k zahraničnej politike, na ktorej vystúpil.

Spôsob, ako Ivan Korčok k vyhláseniu pristúpil, ale aj samotný fakt, že tak urobil, naznačuje, že definitívne áno môže padnúť čoskoro.

Pripravený.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Ivan Korčok

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie