Denník N

Alessandro Del Piero: Hamšík mal vplyv aj na svetový futbal. V Južnej Afrike ste mali šťastie

Alessandro Del Piero. Foto - Italia Soccer Camp/Peter Brichta
Alessandro Del Piero. Foto – Italia Soccer Camp/Peter Brichta

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Alessandro Del Piero sa rozosmial. Slovenský novinár sa ho v Bratislave spýtal na príbeh z jeho mladosti, keď vraj jeho mama chcela, aby bol brankárom, lebo v bráne by sa menej spotil. „Keby ste v tej bráne vydržali, sedel by pred nami namiesto slávneho útočníka slávny brankár?“ pokračoval novinár.

„Mám vstať, aby som vám odpovedal? Radšej budem sedieť,“ reagoval pohotovo Del Piero.

Del Piero bol na prelome 20. a 21. storočia jedným z najlepších futbalistov sveta. Najviac sa zapísal do histórie turínskeho Juventusu, v ktorom strávil dokopy až 19 sezón, a v klube zostal aj po korupčnom škandále „calciopoli“, keď bol pamätne preradený do Serie B. 11 rokov z toho nosil kapitánsku pásku.

V Juventuse je historickým rekordérom z hľadiska gólov (290) aj zápasov (705), šesťkrát s ním vyhral ligu, štyrikrát Taliansky superpohár a raz Coppu Italia, Ligu majstrov, Európsky superpohár, Intertoto Cup a aj Interkontinentálny pohár. Keď si zrátame góly vo všetkých súťažiach, Del Piero ich strelil až 346. Z Talianov viac nastrieľal iba Silvio Piola, zakončovateľ z medzivojnového obdobia – 390.

V talianskom futbale nie je veľa väčších legiend ako on.

V Bratislave sa objavil v stredu v rámci podujatia Italia Soccer Camp, organizovaného VÚB Bankou a Generali Group od 10. do 14. júla. Ide o tréningový kemp pre deti vrátane tých zo znevýhodneného prostredia, v ktorom minulosti hral aj dnešný reprezentant Slovenska Lukáš Haraslín. Del Piero je tohtoročným patrónom podujatia, v minulosti ním bol Franco Baresi, Roberto Baggio či Demetrio Albertini.

Del Piero preto absolvoval tlačovú konferenciu a neskôr aj individuálne rozhovory s vybranými médiami vrátane Denníka N. Odpovedal na otázky o slovenských futbalistoch pôsobiacich v Taliansku a spomínal aj na svoju futbalovú mladosť.

„Poviem niečo hrozné“

Nechýbalo veľa, aby sa Del Piero, jeden z najlepších útočníkov sveta, nakoniec

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Serie A

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie