Denník N

Športový newsfilter: Slovenský futbalový funkcionár priniesol do Ruska nádej

Jozef Kliment v roku 2017. Foto - TASR/Martin Baumann
Jozef Kliment v roku 2017. Foto – TASR/Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • Jozefovi Klimentovi v Moskve,
  • tohtotýždňovom drafte NHL,
  • rozlúčke Petra Sagana,
  • futbalovej kvalifikácii,
  • nekončiacej sa hokejovej vojne,
  • úspechu basketbalistiek.

Víťazom týždňa je Matúš Štoček, porazeným Jozef Kliment.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra. Po letnej prestávke sa vráti v septembri.

Autorom prvého a piateho bodu je Michal Červený, druhého Pavel Bielik, tretieho Peter Kováč, štvrtého Lukáš Vráblik a šiesteho Radovan Klein.


1. Zbližovanie s Ruskom

Od začiatku vojny proti Ukrajine nehrajú Rusi ani Bielorusi v súťažiach, ktoré organizuje európska organizácia UEFA ani svetová FIFA. UEFA okrem Eura a Ligy národov organizuje aj klubové súťaže ako Liga majstrov, FIFA majstrovstvá sveta.

Zdá sa, že status quo sa môže zmeniť napriek tomu, že koniec vojny je v nedohľadne. Priamo do Moskvy priniesol nádej jeden z vrcholných funkcionárov UEFA Jozef Kliment, momentálne vedúci oddelenia pre rozvoj národných zväzov. Do roku 2019 bol generálnym sekretárom slovenského zväzu SFZ.

„Prinášam vám

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Športový newsfilter

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie