Denník N

Kollár má veľa voličiek, ktoré čítajú bulvár. Ako môžu Sme rodina uškodiť priznania predsedu

Boris Kollár počas akcie Sme rodina na Dni otcov v Prešove. Foto - Facebook/Sme rodina
Boris Kollár počas akcie Sme rodina na Dni otcov v Prešove. Foto – Facebook/Sme rodina

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Kauza Borisa Kollára sa od jari tohto roka držala najmä na stránkach bulvárnych denníkov a webov. Dlho išlo najmä o spory s jeho bývalou partnerkou o to, ako sa stará o ich spoločné deti.

Predseda parlamentu však minulý týždeň sám dostal tieto spory z bulváru aj do hlavných a mienkotvorných médií po tom, ako sa na tlačovej besede priamo v Národnej rade priznal, že Barboru Richterovú v roku 2012 fyzicky napadol.

Snažil sa zdôrazňovať, že tak chcel chrániť ich vtedy ročné dieťa. No zároveň odvtedy veľmi podráždene reaguje na otázky, ako chránil dieťa, keď už v momente útoku na Richterovú nebolo v ohrození – a opakuje, že pokiaľ by sa situácia zopakovala, konal by rovnako.

V hlavnom vysielacom čase a aj na satirických weboch

Kollár musel facky vysvetľovať aj v nedeľu v diskusnej relácii TA3 a opäť sa dostal aj do hlavných správ Markízy, ktoré sledujú státisíce ľudí.

V Markíze odvysielali reportáž o ďalších podozreniach z fyzických útokov Kollára na ženy. Priniesli svedectvo mafiána Tomáša Rajeckého, že Boris Kollár na dovolenke na Kube zbil dnešnú poslankyňu Sme rodina Moniku Péter, a pripomenuli staršie tvrdenia Mariana Kočnera, že zbil aj ďalšiu dnešnú poslankyňu Petru Krištúfkovú. Kollár bitie poslankýň odmieta a popreli to aj Monika Péter a Petra Krištúfková.

Incident s Barborou Richterovou musel Boris Kollár vysvetľovať aj v nedeľu v TA3 – novinári sa ho na to teraz pýtajú všade, kde sa objaví. „Po mne to hodila. To decko padlo, odrazilo sa od jednej taburetky, letelo do steny,“ vysvetľoval incident z roku 2012 na Floride. „Artur, prepáč mi to, že si si toto všetko musel vypočuť. Veľmi ma to mrzí. A že sa všetci v tomto serú v tejto situácii,“ pokračoval emotívne.

Keď sa na populárnej satirickej stránke Zomri objavil vtip s Kollárom a s nápisom „Bijeme ženy, len keď si to fakt zaslúžia“, Boris Kollár to komentoval slovami „Buďte, prosím, presní, lebo som povedal aj mužov, ak si to zaslúžia“ a pridal aj smajlík.

Moderátor TA3 ho upozornil, že takýmito komentármi bagatelizuje tému domáceho násilia.

Prípad Kollárovi vyčítal aj jeho bývalý koaličný partner Richard Sulík a hovoril, že by mal odstúpiť z postu predsedu parlamentu. „Hodila to dieťa po tebe. Prečo si to dieťa nezobral a neodišiel, namiesto toho si ju tam išiel tĺcť?“ pýtal sa ho predseda SaS.

„Ja som išiel zasiahnuť proti nej, lebo ona bola v hysterickom tranze a mohla pokračovať,“ vysvetľoval predseda Národnej rady.

Prípad pravdepodobne bude pokračovať odvolávaním predsedu parlamentu a celý príbeh by sa tak mal zrejme znovu otvoriť pred Národnou radou.

Sme rodina zatiaľ pokračuje v predvolebnej kampani a jej poslanci v pondelok otvárali ďalšie detské ihrisko „Rodinka“ – tentokrát v Diviackej Novej Vsi v okrese Prievidza.

Video: Ako ste chránili dieťa fackaním ženy? Kollára rozčuľujú otázky k jeho násiliu (autorky: Martina Koník, Mária Benedikovičová)

Čo to môže urobiť s preferenciami strany, ktorú volia najmä ženy

Do volieb zostávajú len tri mesiace, výskumné agentúry ešte nestihli zmerať preferencie Sme rodina po tom, ako sa kauza Richterová dostala do hlavných médií, a tak z prieskumov ešte nie je jasné, či by mohla strane výraznejšie uškodiť.

No už teraz sa dá detailne pozrieť na to, akých voličov má Sme rodina, aké je ich voličské správanie a čo by s nimi mohla urobiť Kollárova kauza. Strana Sme rodina nemala pred jej vypuknutím istotu, že sa dostane do parlamentu – posledné preferencie podľa Ipsosu má 7,2 percenta, podľa Focusu 6,6 a podľa AKO len 6,2 percenta, čo je v zóne ohrozenia.

Prvým východiskom pre Kollára je, kto ho volí. Ide o typicky

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Sme rodina

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie