Denník N

Prezliekanie Republiky pokračuje, tvrdia, že sú protifašistickí bojovníci

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Je to fantómový antifašizmus, hovorí o snahe členov Republiky dostať sa do štruktúr zväzu protifašistických bojovníkov odborník na radikálnu pravicu Tomáš Nociar.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

„Prax je najlepším dôkazom toho, že Republika je jednoznačne antifašistická strana. Mimochodom, máme najviac poslancov, ktorí sú členmi Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov,“ vyhlásil v nedeľu v diskusnej relácii RTVS predseda Republiky Milan Uhrík.

Strana, ktorá vyrástla z Kotlebovej ĽSNS, sa takto čoraz častejšie snaží dať najavo, že sa odstrihla od fašistickej minulosti, ktorú u viacerých ich členov nie je problém zdokumentovať. Svoje nové smerovanie sa snaží Republika manifestovať práve cez to, že členovia ich strany sú aj v štruktúrach zväzu protifašistických bojovníkov. Akceptácia kmeňovou organizáciou protifašistických bojovníkov by mohla znamenať, že táto strana sa môže stať súčasťou vládnej koalície.

Nová doba

Republika sa už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Republika

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie