Denník N

Rapper Slowthai nevystúpi na Pohode ani na iných festivaloch. Pre obvinenie zo znásilnení ho sťahujú z programu

Vizuál ku koncertu Slowthaia, ktorý Pohoda používala v promo kampani.
Vizuál ku koncertu Slowthaia, ktorý Pohoda používala v promo kampani.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Obvykle chodia rapperi v oblekoch len na galavečery hudobných cien. Angličan Tyron Frampton, známy ako Slowthai, si ho teraz musí obliekať na súd.

28-ročný rapper bol obvinený z dvoch prípadov znásilnenia na jeseň 2021, spolu s ním je ešte ďalší muž obvinený zo sexuálnych napadnutí. Obaja sa bránia, že sú nevinní.

„Kategoricky odmietam obvinenia. Som nevinný a som presvedčený, že moje meno bude očistené. Dovtedy vynaložím svoju energiu na to, aby sa to uzavrelo rýchlo a spravodlivo. Žiadam svojich priaznivcov, aby túto situáciu nekomentovali a rešpektovali súdny proces a súkromie mojej rodiny počas tohto obdobia,“ vyhlásil Slowthai.

Po vypočutí boli obaja obvinení muži prepustení na kauciu pod podmienkou, že budú svojich právnych zástupcov informovať o tom, kde žijú. Sudca stanovil dátum procesu na 1. júla 2024, hudobní promotéri však dovtedy čakať nechcú.

Čo znamená rušiť koncert pre promotéra

Slowthai pochádza z Northamptonu a je jedným z najznámejších mladých rapperov. Presadil sa už s debutovým albumom Nothing Great About Britain (2019), za ktorý získal nomináciu na Mercury Music Prize a skloňoval sa v ankete BBC Sound of 2019. Zaujal drsne znejúcim zvukom a politicky ladenými textami.

Ďalšia nahrávka Tyron (2021) hneď po vydaní viedla britskú hitparádu a bola nominovaná na Grammy, tohtoročný album Ugly mal zaznieť naživo na najväčších letných akciách.

Po zverejnení obvinení v máji najskôr Slowthaia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie