Denník N

Týždeň v práve Rada Procházku: Prázdninové vydanie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Psy neznášajú alkohol 2. Vy, čo máte sedadlo do uličky, buďte opatrní 3. Diaľnica do Košíc v miniatúrnom prevedení

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Udalosti z oblasti práva komentuje ústavný právnik a bývalý poslanec NR SR Radoslav Procházka.

1. Psy neznášajú alkohol

Žalovaný (VIP Products) vyrába pištiacu, žuvaciu hračku pre psov, ktorá vyzerá ako fľaša whiskey Jack Daniel´s. Lenže nie úplne. Na hračke sú slová „Jack Daniel´s“ nahradené slovami „Bad Spaniels“ (akože neposlušní kokeršpanieli, poznamenáva autor, ale ten rým je zjavne preč). A podnadpis „Old No. 7 Brand Tennessee Sour Mash Whiskey“ sa mení na „The Old No. 2 On Your Tennessee Carpet“ (hovienko na vašom koberci z Tennessee). Tieto žarty však žalobcu Jack Daniel´s Properties, ktorý vlastní ochranné známky na dizajn fľaše a viaceré slová a grafické zobrazenia na nej, nepobavili. Krátko po tom, ako sa hračka „Bad Spaniels“ objavila na trhu, Jack Daniel´s žiadal, aby ju žalovaný prestal predávať. VIP Products podali žalobu, usilujúc o určovací výrok, že Bad Spaniels neporušujú autorské práva Jack Daniel´s. Ten podal protižalobu za porušenie autorských práv.

Čo to je? Takto sa začína čerstvý nález azda najznámejšieho ústavného súdu na planéte, Najvyššieho súdu USA. A takto pokračuje jeho časť, ktorá ponúka zobrazenia oboch produktov: „Fľaša Jacka Danielsa sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Týždeň v práve Rada Procházku

Komentáre

Teraz najčítanejšie