Denník N

Riaditeľ RTVS Machaj: Prekvapilo ma, keď mi Fico odkázal, že mi pôjde po krku

Ľuboš Machaj. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ľuboš Machaj. Foto N – Tomáš Benedikovič

Verím, že to RTVS ustojí a že sa po voľbách nestane štátnou televíziou, ktorá bude reflektovať len záujmy štátu a politických strán, vraví riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ľuboš Machaj (69) je generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), do funkcie ho zvolili pred rokom. V rozhovore hovorí okrem iného o tom:

  • ako vážne berie vyhrážky zo strany opozičných politikov;
  • ako sa s Ficom rozprával o jeho výroku, že mu pôjde po krku;
  • čo vraví na zmenu financovania RTVS, ktorú prijal parlament;
  • ako sa RTVS chystá na voľby a predvolebné debaty;
  • aké má vzťahy s predsedom Rady RTVS Igorom Gallom.

V týchto dňoch uplynie presne rok odvtedy, čo vás parlament zvolil za riaditeľa RTVS. Ešte ste neoľutovali, že ste do toho išli?

Ale nie, to sa nedá povedať. Niekedy som prekvapený, čo všetko ma za ten rok stretlo, ale neľutujem. Je to zaujímavá skúsenosť. Pochopiteľne, sú tam mnohé problémové veci, ktoré sú náročnejšie, ale aj radostné a zaujímavé. Takže nie, neľutujem to.

Uvidíme, čo budete hovoriť po septembri a po voľbách.

Nebudem to ľutovať. Ja som realista a racionalista a viem, ako sa to všetko môže vyvíjať. Určite nebudem ľutovať ani po septembri.

Podľa toho, čo vám odkazujú niektorí dnes opoziční politici, to nebudete mať asi úplne ľahké. Znervózňuje vás niečo z toho, čo počúvate od Roberta Fica alebo ďalších politikov?

Trošku ma prekvapilo, keď mi pán Fico povedal, že mi pôjde po krku a po hlave – to nebolo úplne najpríjemnejšie. Aj sme si to nejako komunikovali, že to bolo myslené obrazne.

To dúfam, že to bolo myslené obrazne.

Vyjasnili sme si to. To, že Republika robila tlačovku, kde povedala, že nás

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Médiá

RTVS za Machaja

Smer

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie