Denník N

Kollár určil svoje odvolávanie na začiatok prázdnin na deň pred štátnym sviatkom. Môžem to dať, kedy chcem, hovorí

Boris Kollár a Peter Pčolinský. Foto N - Tomáš Benedikovič
Boris Kollár a Peter Pčolinský. Foto N – Tomáš Benedikovič

Keď je to také vážne, nech poslanci prídu aj v čase dovoleniek, hovorí predseda parlamentu Boris Kollár.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Možnosť, že by parlament odvolal Borisa Kollára, nie je veľká – a aj predseda parlamentu túto možnosť ešte znížil.

Po tom, ako v stredu Demokrati odovzdali podpisy 34 poslancov do parlamentnej podateľne, Kollár rozhodol, že sa jeho odvolávanie uskutoční na budúci utorok o 14.00 h. O jeho odvolaní budú rozhodovať preto, lebo priznal fyzický útok na svoju partnerku z roku 2012.

Od pondelka sa začínajú letné prázdniny školákov. Určenie termínu mimoriadnej schôdze je výhradne na predsedovi parlamentu a má iba jediné obmedzenie – rokovanie sa musí začať do siedmich dní od podania návrhu.

Pokiaľ by bola mimoriadna schôdza ešte v stredu po skončení riadnej schôdze, mohlo by na ňu prísť veľa poslancov. V rokovacej sále ich bolo okolo poludnia až 148 zo 150, čo je neobvykle veľa. V Bratislave by mohli poslanci zostať ešte aj na štvrtok či piatok.

Na budúci utorok už budú školské prázdniny a v stredu bude navyše deň pracovného pokoja, takže mnohí poslanci plánujú začiatok dovoleniek. Podľa niekoľko mesiacov vopred schváleného harmonogramu mala totiž júnová schôdza trvať nanajvýš do konca tohto týždňa.

Môžem to dať, na kedy chcem

„Lebo som to dal na utorok. Je to rozhodnutie. Môžem ju dať, na kedy chcem,“ reagoval Kollár na otázku Denníka N o termíne schôdze.

„Ale to je taká vážna vec. Mali by prísť. Keď im ide o vec, mali by prísť,“ pokračoval. „Som rád, že to (odvolávanie) bude, a chcem vám povedať jednu vec.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Sme rodina

Slovensko

Teraz najčítanejšie