Denník N

Newsfilter: Parlament končí s hanbou poslanca OĽaNO

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Konečne končia. 2. Boris Kollár sa nám vysmieva. 3. Republika sa pripravuje.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Konečne končia

Newsfilter začíname výnimočne dobrou správou. Poslanci si pred pár hodinami schválili predčasné ukončenie júnovej schôdze. V pláne je už len septembrová rozlúčková schôdza, na ktorej sa nebude rokovať o zákonoch.

Mal by to byť teda koniec tohto parlamentu. Nejde o záruku konca krízy chaosu, ale veľmi pravdepodobne poslancom ubudne príležitostí, ako škodiť.

Na hĺbkové hodnotenie miery kompetencie parlamentu nie je priestor, ale ani si nemienime zakrývať oči pred evidentným faktom – rozvrat, akého sa dopustili súčasní poslanci v posledných mesiacoch, nemá obdoby.

Najlepšie o tom vypovedá aj čerstvý príklad.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Daniel Bútora

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Republika

Školstvo

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie