Denník N

Klan sexuálnych predátorov, detstvo v kulte, útek pred krvilačnými monštrami a ďalšie tipy, čo pozerať online

Klan Hammerovcov. Foto - HBO
Klan Hammerovcov. Foto – HBO

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak sa pred obrazovkou radi bojíte a baví vás skúmať zákutia mysle ľudských predátorov, dnešný výber z aktuálnej ponuky filmov a seriálov by vás nemal sklamať.

Cesta von (From) – HBO Max

HBO postupne zverejňuje časti druhej série seriálu Cesta von, kde sa skupina ľudí ocitne v mestečku, z ktorého sa nedá vyjsť von. A ako bonus sa každý večer objavia za oknami domov divné monštrá s ľudskou tvárou a šialeným úsmevom, ktoré miestnych obyvateľov rozštvrtia na kusy, ak po zotmení opustia domy.

Tvorcovia seriálu aj v druhej sérii zachovávajú tajomno a strach z neznámeho, divák sa podobne ako hlavní hrdinovia len po malých krôčikoch dozvedá, čo sa v tajomnom meste deje a či existuje nádej, že sa z neho (alebo z miesta vládnych experimentov s ľudskou psychikou?) dá vyjsť živý.

Seriál oceňujem najmä za to, že ani po polovici druhej série divák netuší, kto a čo presne v mestečku straší – tvorcovia, ktorí sú aj za seriálom Lost, naďalej udržujú napätie na maximálnej hranici.

Klan Hammerovcov (House of Hammer) – HBO Max

Hnutie MeToo odštartovalo spovede žien, ktoré sa stretli so sexuálnym obťažovaním či s násilím, a podporuje ďalšie ženy, aby sa nebáli ozvať. Dokument o bohatom klane Hammerovcov, ktorý založil ropný magnát Armand Hammer, cez svedectvá žien poukazuje na zvrátené správanie mužov v rodine,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie