Denník N

Newsfilter: Pred pár mesiacmi mohlo spájanie strán znieť ako nádej, dnes už je to zlý vtip  

1. Kto tu ešte blúzni o spájaní demokratických strán? 2. Len či budú mať koho nútiť do služieb na detských pohotovostiach. 3. Robert Fico – váš hypotekárny poradca. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

Vážené čitateľky, vážení čitatelia, 

nasledujúce dva mesiace bude Newsfilter vychádzať v obmedzenom prázdninovom režime. Jeho rozsah – počet komentovaných správ – bude závisieť od aktuálneho denného vývoja. 

Týždňový newsfilter nebude počas prázdnin vychádzať vôbec. 

K obvyklému formátu sa vrátime v septembri.


1. Kto tu ešte blúzni o spájaní demokratických strán? 

Teoreticky majú ešte všetci tí, čo mesiace rozprávali o spájaní stredopravých menších strán, čas do nedeľnej polnoci, keď sa najneskôr majú odovzdať kandidačné listiny. Prakticky tento projekt pohorel už dávno a nebolo to len preto, že KDH mu hneď ukázalo dvere.

Je zrejmé, že sa žiadne veľké spájanie s cieľom vytvoriť relevantné politické zoskupenie pre voličstvo, ktoré nechce voliť jednu z dvoch verzií slovenskej sociálnej demokracie, extrémistov, rodinné firmy či progresívcov alebo liberálov a zároveň neprísť o svoj hlas, nebude.

Toľko sa vyjednávalo, špekulovalo, taktizovalo, že náboj a istý potenciál vyprchal.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Voľby 2023

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie