Denník N

Stredoškolák podpálil školu pre nadané deti, pri požiari zomrel

Staršia fotografia školy pre mimoriadne nadané deti na Skalickej ceste v Bratislave. Foto – Wikimedia Commons/ Jirka23, CC-BY-SA 3.0,2.5,2.0,1.0.
Staršia fotografia školy pre mimoriadne nadané deti na Skalickej ceste v Bratislave. Foto – Wikimedia Commons/ Jirka23, CC-BY-SA 3.0,2.5,2.0,1.0.

Aktualizované – Minister školstva podporil učiteľov školy a hovorí, že sa musíme sústrediť na duševnú pohodu detí. Na bratislavské gymnázium školy pre mimoriadne nadané deti chodil aj vrah zo Zámockej ulice.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V noci z piatka na sobotu, len niekoľko hodín po rozdávaní vysvedčení a začiatku letných prázdnin, vypukol požiar v Škole pre mimoriadne nadané deti a gymnázia v Bratislave.

Pri tomto požiari zahynul študent školy, ktorý mal pred sebou maturitný ročník. Podľa informácií Denníka N chlapec zomrel na následky udusenia dymom.

Budova gymnázia je na Skalickej ceste v Novom Meste, sídlo školy a aj základná škola sú asi o kilometer ďalej na Teplickej ulici.

„Príslušníci Hasičského a záchranného zboru po uhasení požiaru spozorovali v zhorených priestoroch telo muža bez známok života. Privolaný súdny lekár na mieste konštatoval smrť,“ povedala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Jana Šimunková.

Viaceré médiá píšu, že požiar založil tento študent. Podľa informácií Denníka N zapálil aj štrnásť áut

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie