Denník N

Fico si na klamstve o stave armády postavil kampaň

Ilustračné foto - MO SR
Ilustračné foto – MO SR

Nie je v poriadku, ak takto postupuje bývalý trojnásobný premiér. Ani to, ak to hovorí možno budúci predseda vlády.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je štátnym tajomníkom Ministerstva obrany SR

Robert Fico sa rozhodol, že si volebnú kampaň postaví na demagógii a klamstvách. Nie je to až také prekvapivé, keďže mu to vychádza takmer celú jeho politickú kariéru. V posledných týždňoch si otestoval, že vďačnou témou by mohla byť obrana a obranyschopnosť Slovenska.

Bežní ľudia o tejto problematike až tak veľa nevedia, zároveň u mnohých vyvoláva prirodzený odpor. Veď kto by už len mal rád vojnu či vojnové témy (leda tak v akčných filmoch)? Komu je sympatické počuť o stámiliónových výdavkoch na vojenskú techniku, ešte to tak, ak je to nedajbože na úkor toho, čo vnímame každý deň osobne, alebo prostredníctvom svojich blízkych: nemocnice, lekári, učitelia, školy? Takže z tohto pohľadu poslanec Fico postupuje racionálne a s jasným kalkulom.

Nie je však už v poriadku, ak takto postupuje bývalý trojnásobný premiér, ktorý bol 12 rokov za obranu Slovenska zodpovedný.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Slovenská armáda

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie