Denník N

Srdečné pozdravy z Portugalska, katolíckeho komunistického pekla

Foto – AP
Foto – AP

Od oka viem o katolíckom Portugalsku povedať, že je teda výrazne viac vľavo, ako sme my tu zvyknutí.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bol som na Madeire, presne tak ako teraz všetci, čo ma pochopiteľne aj rozčuľuje, lebo prvýkrát som bol v Portugalsku v roku 2008, a teda už pätnásť rokov viem, že je to skvelá krajina. A všetci na to prichádzajú až teraz.

Vždy keď som v zahraničí, trochu si pozriem aj miestnu politickú scénu. Toto naozaj nie je hĺbková politologická analýza, ale aj od oka viem o Portugalsku povedať, že je teda výrazne viac vľavo, ako sme my tu zvyknutí. Zábavné je to však aj pri o niečo bližšom pohľade.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie