Denník N

Všetci za hazard. Alebo ako vyzerá parlamentná swingers párty

Reklama na bitcoin v Hongkongu. Foto - TASR/AP
Reklama na bitcoin v Hongkongu. Foto – TASR/AP

Parlament sa zvýhodnením investícií do kryptomien pridal na stranu hazardu. Dokonca aj tie poslankyne a poslanci, čo sa modlia k Bohu, spravodlivosti či pomoci chudobe.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý poradca predsedu vlády

Ktože sa to z tých paní a pánov v Národnej rade alebo ich klientov a klientok namotal na kryptomeny? Komuže učarovala vidina kryptozisku? Kto zase využíva štát na svoje zištné ciele? Tieto otázky levitujú v politickom priestore od minulej stredy. V tento deň sa našlo 112 hlasov, ktoré povzbudili našich občanov a občianky presmerovať svoje úspory do hazardu. V krajine, v ktorej prišli o peniaze tisíce ľudí v pyramídových hrách typu BMG (a radi by odškodnenie vymohli od štátu), je to vec vskutku nevídaná.

Krátko po tom, čo poslanci a poslankyne zlegalizovali fyzickým osobám ulievanie peňazí v daňových rajoch, znížili ústavnou väčšinou aj zdaňovanie výnosu z predaja takzvanej virtuálnej meny – napríklad Bitcoinu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie