Denník N

Kandidátna listina strany Demokrati pre parlamentné voľby 2023

Foto - TASR
Foto – TASR

Demokratov do volieb povedie lekárka Andrea Letanovská, na kandidátke sú aj členovia strany Jablko.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

1. Andrea Letanovská MUDr. PhD., primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, Bratislava
2. Eduard Heger Ing., poslanec parlamentu, Bratislava
3. Andrea Cocherová, občianska aktivistka, Bratislava
4. Jaroslav Naď PhDr. PhD., poslanec parlamentu, Hrubá Borša
5. Jana Žitňanská Mgr., poslankyňa parlamentu, Bratislava
6. Miroslav Kollár Ing., poslanec parlamentu, Hlohovec
7. Juraj Šeliga Mgr. PhD., poslanec parlamentu, právnik, Hruštín
8. Pavel Nechala JUDr. PhD., právnik, protikorupčný expert, Bratislava
9. Monika Podhorány Masariková Mgr. PhD., riaditeľka kancelárie ministra, Bratislava
10. Ján Šubák Ing., expert pre rozvoj inovácií, Bratislava
11. Jozef Sýkora Ing. MSc., MBA expert pre rozvoj športu, Bratislava
12. Ján Budaj, poslanec parlamentu, Bratislava
13. Karel Hirman Ing., manažér, Košice
14. Branislav Sitár prof. DrSc., vysokoškolský profesor, Bratislava
15. Dorota Nvotová, umelkyňa, Bratislava
16. Kristián Čekovský Mgr., poslanec parlamentu, Hviezdoslavov
17. Natália Svítková Ing., predsedníčka gymnastického klubu, poslankyňa mestského zastupiteľstva, Prievidza
18. Viliam Novotný MUDr. MPH, lekár, Košice
19. Martin Kvetko Mgr. MPA, marketingový špecialista, konzultant, Muránska Dlhá Lúka
20. Andrej Stančík Mgr., poslanec parlamentu, Piešťany
21. Anna Mierna Ing., poslankyňa parlamentu, Skalica
22. Róbert Halák, poslanec parlamentu, Senec
23. Michal Kiča Mgr., advokát, enviromentálny aktivista, Bratislava
24. Richard Nemec Bc., štátny tajomník, Bratislava (z funkcie už odišiel – pozn. red.)
25. Daniel Balko Mgr., historik, Nitra
26. Jaromír Šíbl RNDr. PhD., poslanec parlamentu, Bratislava
27. Kristián Čechmánek Mgr. PhD., vysokoškolský pedagóg, Nitra
28. Pavol Ľorko Mgr., prednosta okresného úradu, Žaškov
29. Anton Piták, IT manažér, Rabča
30. Tomáš Ščuka PhDr., zamestnanec v štátnej správe, Hrabušice
31. Rastislav Hauliš Mgr., asistent poslanca parlamentu, Hlohovec
32. Richard Jánoš Ing., Bc., podnikateľ v odevnom priemysle, Záborské
33. Matúš Machan Mgr., PhDr., právnik, Sládkovičovo
34. Marek Polonec Bc., riaditeľ hotela, Trnava
35. Jakub Kubík, právnik, Žilina
36. Ján Raclavský Mgr., vedúci oddelenia, Dolný Kubín
37. Michal Greško, dobrovoľník, Sládkovičovo
38. Marko Surkoš JUDr. PhD., LL.M, právnik, expert na legislatívu a soc. politiku, Bratislava
39. Peter Goldberger Mgr., manažér zahraničného obchodu, Šaľa
40. Pavol Strhák, konateľ spoločnosti, Banská Bystrica
41. Slavomír Novák Ing., lesný inžinier, Humenné
42. Klára Dynisová Bc., koordinátorka denného centra pre seniorov, Bratislava
43. Peter Varsányi Ing., živnostník, Kvetoslavov
44. Michal Spevák Mgr., analytik západného balkánu, Bratislava
45. Peter Novoveský, dôchodca, Trnava
46. Radoslav Pavelka Mgr., štátny zamestnanec, Nitra
47. Matej Farbula, podnikateľ, Pezinok
48. Viera Vančová Ing. PhD., riaditeľka úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, Špačince
49. Ján Drahoš Bc., študent, Martin
50. Ján Kučera Mgr., revízny technik, Trebišov
51. Eva Pavliková Ing., podnikateľka, Košice
52. Tomáš Köppl Ing., grafik, Trnava
53. Dominika Tibenská Mgr., administratívna pracovníčka, Suchá nad Parnou
54. Robert Erik Kittler Bsc., Senior IT lead, Bratislava
55. Jaroslav Slaný Ing., samostatne hospodáriaci roľník, Sebechleby
56. Martin Kalužák Mgr., asistent poslanca parlamentu, Nová Lesná
57. Juraj Dobšovič Mgr., hlavný štátny radca, Bratislava
58. Miloš Šimončič Ing. CSc., autorizovaný statik, Čachtice
59. Dezider Balázs, dôchodca, Košice
60. Magdaléna Haburová, občianska aktivistka, Trebišov
61. Juraj Čarný, podnikateľ – BOZP technik, Malé Zalužice
62. Martina Sedliaková MUDr., lekárka, Vyšný Kubín
63. Radúz Dula Mag.(FH) PhD., vysokoškolský pedagóg, expert na vzdelávanie, Bratislava
64. Pavol Sabol Ing. arch., architekt, Prešov
65. Emil Petrvalský Ing., RNDr. CSc., biofyzik, elektrotechnický inžinier, Košice
66. Lukáš Meravý Mag., právnik, Viničné
67. Jozef Oľha Mgr., učiteľ, Humenné
68. Anton Švehla, podnikateľ, Dolná Streda
69. Viera Dankovičová, dochôdkyňa, Rimavská Sobota
70. Vilibald Žižak Ing., expert v oblasti stavebníctva, Košice
71. Jozef Kis, expert v oblasti stavebníctva, Košice
72. Igor Kopáčik Ing., konštruktér, Piešťany
73. Ľuboš Radakovič, výsluhový dôchodca, Banka
74. Hedviga Markotánová, finančná účtovníčka, Veľký Ďur
75. Roman Móric Mgr., právnik, štátny radca, Kysucké Nové Mesto
76. Filip Ondrej, administratívny pracovník, SZČO, Kendice
77. Peter Pastucha Mgr., učiteľ, Senica
78. Pavol Polák Ing. PhD., podnikateľ, Senica
79. Viera Psotková Mgr., IT analytička, Bratislava
80. Valér Dunda Ing., expert na rozvoj informatizácie, Košice
81. Martin Javorček JUDr., advokát, Bratislava
82. Ondrej Sirota Mgr., hasič – záchranár, veliteľ družstva, Šaľa
83. Peter Dráb Mgr. LL.M., zakladateľ rodinnej potravinárskej firmy, Piešťany
84. Katarína Golodžejová Mgr., ekonómka – účtovníčka, Drienov
85. Zuzana Šavrnoch Mgr., recepčná, Štiavnička
86. Milan Simušiak Ing., vodič taxislužby, Prievidza
87. Maroš Mikuš, konateľ, Cigeľ
88. Radovan Huba Bc., študent, marketingový manažér, Prievidza
89. Roderik Weissabel Ing., vedúci ekonomického úseku, Handlová
90. Marek Gehry Ing., účtovník, Rovinka
91. Miroslav Hudaček, skladník, Rovinka
92. Peter Valachovič, manažér, Veľký Biel
93. Martin Drozd Ing., odborník na informatizáciu, Prievidza
94. Michal Verchola, technický pracovník, Piešťany
95. Marta Potočniková, zdravotná sestra, Spišská Nová Ves
96. Ondrej Cehula Ing., manažér, Nitra
97. Richard Šturmankin Mgr., špeciálny pedagóg Muránska, Dlhá Lúka
98. Daria Štrosová Ing., ekonómka, Topoľčany
99. Daniela Maják Cedulová Ing., starostka, Pavlice
100. Peter Štepánek Ing., manažér, Bystrička
101. Anna Habdáková Ing., SZČO, Bratislava
102. Terézia Kadlub Mgr., učiteľka, Hlohovec
103. Ľubomír Tuželák, správca, údržbár, Červený Kláštor
104. Juraj Skalický, dôchodca, Bratislava
105. Ján Vozár JUDr., advokát, Banská Bystrica
106. Jaroslav Kovács Mgr., projektový manažér, Tešedíkovo
107. Edmund Capák Ing., stavbyvedúci, Košice
108. Juraj Kukučka Ing., dôchodca, Zvolen
109. Rastislav Styk Mgr., technical deal manager, Rovinka
110. Monika Szitási Mgr., pohľadávková analytička, Gbely
111. Róbert Bolfa Ing., manažér nákupu, Nové Zámky
112. Juraj Ondrej, elektrotechnik SZČO, Prešov
113. Miroslav Kuchta Ing., pedagóg, Prakovce
114. Igor Tkáč Mgr., manažér, Prešov
115. Slavomír Staško Ing., referent, Košice
116. Eva Chudá Ing. MBA, finančná analytička, Bratislava
117. Miloš Somorovský Mgr., pedagóg, Trenčín
118. František Monček Ing., dôchodca, Trnava
119. Martin Hurný PhDr., štátny zamestnanec, Stropkov
120. Júlia Kostolná Ing., poradkyňa, SZČO, Košice
121. Jakub Johanes, študent, Trnava
122. Pavol Halaš MUDr. MPH., lekár, Jablonka
123. Katarína Fedorová JUDr. PhD., LL.M., právnička, vysokoškolská učiteľka, Trnava
124. Zoltán Komlóši Mgr., IT manažér, Nové Zámky
125. Ladislav Bruňák Ing., živnostník, Košice
126. Ján Pekar Ing., projektant, Radošovce
127. Jozef Štefčík Mgr. PhD., vysokoškolský učiteľ, Topoľčany
128. Viliam Vojtek, projektový manažér, Ondavské Matiašovce
129. Róbert Herda Ing., manažér, Topoľčianky
130. Viera Hasidlová Mgr., živnostníčka, Nemšová
131. Ján Šadibol, dôchodca, Nová Bystrica
132. Ján Paukov Ing., manažér, Ráztočno
133. Ján Mičovský Ing. CSc. lesník, protikorupčný aktivista, Humenné
134. Michala Hadušovská Mgr., režisérka, Rožňava
135. Ladislav Ďurkovič PhDr., novinár, občiansky aktivista, Bratislava
136. Július Staško Bc., manažér, Košice
137. Miloš Lešták Ing. arch., krajinný architekt, Košice
138. Štefánia Hadušovská, učiteľka, Rožňava
139. Vladimír Zajačik, dôchodca, Rejdová
140. Elena Pätoprstá Ing. arch., Mgr. art., dizajnérka a protikorupčná aktivistka, Bratislava
141. Miroslav Vrábel Mgr.arch., architekt, Bratislava
142. Branislav Kaliský Ing.arch., architekt, Bratislava
143. Juraj Smatana Mgr., učiteľ, environmentalista, Považská Bystrica
144. Martin Áč PhDr., manažér, Modra
145. Jozef Mihál RNDr., autor odborných publikácií a lektor, Slovenský Grob
146. Milan Kaplan Mgr., poslanec samosprávneho kraja, Michalovce
147. Bibiána Kudziová, živnostníčka, zástupkyňa opatrovateľov ,Stropkov
148. Karolína Bortáková Ing., manažérka, Košice
149. Pavol Boroš Ing., podnikateľ, Bratislava
150. Lucia Ďuriš Nicholsonová, poslankyňa európskeho parlamentu, Bratislava

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Andrea Letanovská

Demokrati

Eduard Heger

Ján Budaj

Jaroslav Naď

Kandidátne listiny pre voľby 2023

Karel Hirman

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie