Denník N

Chcete splácať svoj nový byt bez hypotéky? Skúste Hyponájom

Nevychádza vám hypotéka na nový byt kvôli vysokým úrokom? Vyskúšajte Hyponájom od developera CRESCO REAL ESTATE. Vďaka nemu môžete bývať ako vo vlastnom a počas dvoch rokov si ho odkúpiť za garantovanú cenu. Svoj nájom si môžete dokonca odpočítať z ceny bytu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ako môžem Hyponájom využiť na kúpu nového bytu?

Hyponájom je aktuálne dostupný pre projekt Slnečnice v bratislavskej Petržalke. Vyberiete si z bytov v ponuke, nasťahujete sa ako prvý majiteľ a byt si zariadite úplne podľa seba. Počas dvojročného trvania Hyponájmu máte možnosť byt odkúpiť za garantovanú, dohodnutú cenu. Jediné, čo počas tejto doby platíte, je bežný nájom. Ak máte možnosť zaplatiť pri podpise zmluvy 10 % z ceny nehnuteľnosti, tak sa vám nájom počas tohto obdobia bude odpočítavať z ceny bytu.

Nie je to jedno, či teraz alebo za dva roky?

Nejde len o to, že zaplatíte menej. Budete si môcť žiadať aj o nižšiu hypotéku, čo vám môže otvoriť dvere k širšej ponuke financovania. Dva roky sú zároveň doba, počas ktorej sa môže zmeniť aj ponuka úrokov na hypotékach či vaša životná situácia. Ak by sa vám aj financovanie za dva roky nepodarilo vybaviť, nič sa nedeje, bývate ďalej, len uzavriete novú nájomnú zmluvu.

Hyponájom je pre vás, aj keď potrebujete bývať až za niekoľko rokov

Ak chcete bývať čím skôr, môžete si vybrať z bytov v projektoch Slnečnice POPSlnečnice UNIQ, ktoré už kolaudujeme. Ak plánujete skôr do budúcna, možno vám sadne byt z ponuky Slnečnice Nad mestom, prvých výškových budov v lokalite, ktoré sme ešte len začali stavať.

Navštívte nás na slnecnice.sk.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bývanie a záhrada, Slovensko

Teraz najčítanejšie