Denník N

Kandidátna listina strany Sloboda a solidarita pre parlamentné voľby 2023

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Na čele kandidátky SaS je predseda Richard Sulík, nasledujú poslanec Branislav Gröhling a poslankyne Jana Bittó Cigániková, Mária Kolíková a Vladimíra Marcinková. Číslo 150 má Alojz Hlina.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

1. Richard Sulík, Ing., poslanec parlamentu, Bratislava 1
2. Branislav Gröhling, Mgr., poslanec parlamentu, Bratislava 1
3. Jana Bittó Cigániková, Mgr., MBA, poslankyňa parlamentu, Bratislava 4
4. Mária Kolíková, Mgr., poslankyňa parlamentu, Bratislava 1
5. Vladimíra Marcinková, Mgr., poslankyňa parlamentu, Spišský Hrhov
6. Marián Viskupič, RNDr. Ing., poslanec parlamentu, Šúrovce
7. Juraj Krúpa, PhDr., poslanec parlamentu, Bratislava 2
8. Juraj Droba, Mgr., MBA, MA, predseda Samosprávneho kraja, Bratislava 1
9. Karol Galek, RNDr., MSc., poslanec parlamentu, Svit
10. Ján Oravec, PhDr., CSc., poslanec parlamentu, Cerová
11. Peter Cmorej, Mgr. Ing., finančný analytik, poslanec parlamentu, Bratislava 5
12. Jarmila Halgašová, Ing., poslankyňa parlamentu, Bratislava 4
13. Anna Zemanová, RNDr., poslankyňa parlamentu, Bratislava 3
14. René Parák, expert komunikácie, Bratislava
15. Ondrej Dostál, Mgr., právnik, sociológ, poslanec parlamentu, Bratislava
16. Vladimír Ledecký, PhDr., poslanec NR SR, Spišský Hrhov
17. Ladislav Matejka, Ing., stavebný technik, Trenčín
18. Ján Rudolf, Ing., PhD., predseda správy štátnych hmotných rezerv, Veľké Úľany
19. Roman Foltin, Ing., PhD., generálny manažér politickej strany, Bratislava 2
20. Radovan Kazda, Ing., vydavateľ, expert pre enviromentálnu politiku, Bratislava 2
21. Ivan Bilohuščin, Ing., manažér, ekonóm, Bratislava 5
22. Alojz Baránik, JUDr., poslanec parlamentu, advokát, Bratislava 1
23. Miroslav Žiak, Ing., potravinársky inžinier, Prievidza
24. Ľudovít Paulis, MUDr. RNDr., PhD., MPH, vysokoškolský učiteľ, vedec, Nitra
25. Ladislav Kuna, Ing., asistent poslanca parlamentu, Myjava
26. Radovan Sloboda, Ing., športový manažér, Banská Bystrica
27. Jozef Kanuščák, Bc., MBA, podpredseda Samosprávneho kraja, Lipany
28. Michal Uherčík, Ing., konzultant v priemysle, Martin
29. Peter Čech, Ing., elektrotechnik, Košice
30. Jana Kiššová, Ing., manažérka, Bratislava
31. Ábel Ravasz, Mgr., sociológ, Dunajská Streda
32. Martin Mlýnek, Ing., ekonóm, manažér, podnikateľ, Bratislava 1
33. Iveta Pospíšilová, PhDr., riaditeľka zariadenia pre seniorov, Považská Bystrica
34. Milan Piršč, JUDr., riaditeľ sociálnej poisťovne, Svidník
35. Radovan Geci, podnikateľ, Michalovce
36. Miroslav Dráb, Mgr., predseda mestského hokejového klubu , Dolný Kubín
37. Peter Jurčo, Ing., manažér spoločnosti, Liptovský Mikuláš
38. Juraj Jevin, Ing., starosta, Pusté Čemerné
39. Vladimír Halaj, Mgr., konateľ spoločnosti, Lučenec
40. Ján Luterán, JUDr., advokát, Prešov
41. Peter Osuský, MUDr., CSc., poslanec parlamentu, Bratislava 1
42. Ľudovít Beťko, Ing., projektant, Ružomberok
43. Marek Juro, Mgr., predseda predstavenstva, Humenné
44. Svetlana Síthová, Mgr., špeciálna pedagogička, Bošany
45. Tomáš Szalay, MUDr., PhD., lekár samosprávneho kraja, Bratislava
46. Slavomír Božoň, Ing., stavebný inžinier, Poprad
47. Miloš Domorák, živnostník, Bratislava 1
48. Tomáš Urminský, Ing., špecialista na dodávateľskú kvalitu v automotive, Nové Mesto nad Váhom
49. Marcel Vrchota, Mgr., starosta mestskej časti, Košice
50. Polat Elalmis, poradca predsedu samosprávenho kraja pre školstvo, Bratislava 5
51. Soňa Tchirová, JUDr., právnička, Svidník
52. Rudolf Drexler, Ing., IT konzultant, Kysucké Nové Mesto
53. Pavol Kalman, Ing., ekonóm, Senica
54. Ľudmila Smreková, Mgr., odborná zamestnankyňa v sociálnej oblasti, Stará Ľubovňa
55. Ivan Holko, MVDr., PhD., veterinárny lekár, Preseľany
56. Ivan Debnár, Ing., finančný kontrolór, Zlaté Moravce
57. Ondrej Gömöry, Mgr., LL.M., riaditeľ, Veľký Krtíš
58. Boris Kačáni, Ing., stavebný inžinier, Bratislava 4
59. Juraj Lenhardt, Ing. Bc., M.A., MBA, vedúci referátu magistrátu mesta , Trebišov
60. Ľuboš Sopoliga, Mgr., riaditeľ, Hanušovce nad Topľou
61. Mikuláš Prokop, Mgr., hlavný štátny radca, Bratislava 3
62. Lukáš Čelinák, Mgr., vývojár pre elektronické vzdelávanie, Nitra
63. Jana Somorovská, Ing., manažérka v energetickej spoločnosti, Bratislava 2
64. Andrej Buday, Ing., živnostník, Prešov
65. Branislav Bukviar, podnikateľ, Rimavská Sobota
66. Michal Rakús, Bc., výkonný riaditeľ, Bratislava 5
67. Marta Klačanová, manažérka, podnikateľka, Selce
68. Stanislav Vančo, Ing., manažér, prekladateľ, Trnava
69. Michal Kováč, Ing., poslanec mestského zastupiteľstva, Lučenec
70. Juraj Jánošík, PaedDr., štátny radca, Dunajská Lužná
71. Štefan Duffek, Ing., informatik, Holíč
72. Peter Ševčík, Ing., SZČO, Bánovce nad Bebravou
73. Róbert Tánczos, Ing. Bc., manažér, Jahodná
74. Martin Práznovský, JUDr., projektový manažér, Pata
75. Michal Božek, MBA, ekonóm, Bratislava 2
76. Igor Prieložný, Bc., remeselník a filmár, Bratislava 4
77. Nikolas Žáčik, Ing., PhD., metodik zabezpečovacej techniky leteckej dopravy, Hlohovec
78. Simona Čerevková, JUDr., PhD., advokátka, Humenné
79. Dušan Rusňák, Ing., riaditeľ príspevkovej organizácie, Malacky
80. Ľuboslav Farkaš, Mgr., podnikateľ, Senec
81. Martina Lopatková, PhDr., SZČO, Naháč
82. Martin Pilnik, Mgr., farmaceut, Lovčica – Trubín
83. Martin Masár, Ing., manažér prípravy investícií , Bratislava 4
84. Jana Mroščáková, Mgr., projektová manažérka, Bratislava 3
85. Samuel Fujak, Ing., projektový inžinier, Bánovce nad Bebravou
86. Martin Barto, Ing., CSc., poslanec samosprávneho kraja, Bratislava 1
87. Anton Matulčík, Ing., ekonomický diplomat, podnikateľ, Bratislava 1
88. Marcela Zvrškovcová, podnikateľka, Banská Štiavnica
89. Sylvia Jánosdeák, podnikateľka, Plešivec
90. Peter Zajac, Ing., podnikateľ, Bratislava 1
91. Lukáš Bonko, Ing., CA, generálny riaditeľ, Bratislava 3
92. Peter Polák, Ing., PhD., zootechnik, Veľká Dolina
93. Michal Sklienka, Ing., IT konzultant, Veličná
94. Tomáš Moravčík, Mgr., projektový manažér, Oravský Podzámok
95. Miroslav Martinka, konateľ spoločnosti, Visolaje
96. Filip Fianta, Mgr., riaditeľ a konateľ, Bratislava 3
97. Jana Sheppard, marketingová riaditeľka, Lozorno
98. Peter Andráši, Ing., podnikateľ, Šaľa
99. Michaela Molnárová, Ing., MBA, podnikateľka, Prešov
100. Róbert Andráši, Ing., Poslanec VÚC, poslanec mesta, Šaľa
101. Slavomíra Henčeková, Mgr., Ph.D., LL.M, právnička, asistentka poslanca parlamentu, Bratislava
102. Naďa Trelová Sonogová, PhDr., krízová manažérka, Prievidza
103. Pavol Žák, projektový manažér, Prosiek
104. Vladimír Hojstrič, Mgr., štátny zamestnanec, Bratislava 2
105. Štefan Gregor, Ing., manažér, Šahy
106. Jozef Tittel, Bc., ekonóm, Bratislava 4
107. Simona Silvia Richterová, Bc., študentka, Bratislava 2
108. Tomáš Gál, PhDr., Ing., PhD., Vysokoškolský učiteľ, Bratislava 1
109. Patrícia Dutková, Mgr.et Mgr., PhD., LL.M., právnička v oblasti liekovej politiky, Dolný Kubín
110. Pavel Vrábik, Ing., manažér, Bratislava 2
111. Ján Vaľko, Ing. Mgr., ekonóm, Poprad
112. Renáta Zolnaiová, Mgr., komunikačná špecialistka, Košice
113. Ján Grácz, Ing., Špecialista správy zmlúv pre výkup elektriny, Zlaté Moravce
114. Matej Biroš, JUDr., právnik, Prešov
115. Matej Galo, BSc., LL.M., dohľad nad dodržiavaním pravidiel, Slovenský Grob
116. Samuel Blecharž, Bc., študent, Bratislava 1
117. Dalibor Caban, lesník, Prešov
118. Miroslava Bátovská, Bc., projektová manažérka, Bratislava
119. Ján Bilohuščin, RNDr., PhD., jadrový chemik, Ivanka pri Dunaji
120. Vladimír Bilohuščin, Mgr., PhD., hlavný štátny radca, Bratislava 4
121. Michal Komada, JUDr. Mgr., LL.M., právnik, Veľký Krtíš
122. Michal Kubinský, Ing., IT špecialista, Bratislava 5
123. Karol Uváčik, Ing., riaditeľ spoločnosti, Trenčín
124. Robert Greizinger, Mgr., generálny riaditeľ, Bratislava 2
125. Jakub Hovorka, projektový manažér, Rožňava
126. Vojtech Höhn, Bc., študent, Banská Bystrica
127. Tibor Krištof, podnikateľ v kultúrno-kreatívnom priemysle, Bratislava 3
128. Michal Želonka, Mgr., právnik, Bratislava 1
129. Jozef Kramec, Mgr., poslanec Mestského zastupiteľstva, Lučenec
130. Robert Kočkovský, Ing., manažér, Bratislava 5
131. Peter Sklenka, Mgr., pedagóg, Poprad
132. Richard Vilkus, Ing., finančný riaditeľ, Bratislava 5
133. Jaroslav Matuský, Ing., riaditeľ a konateľ výrobnej spoločnosti, Bratislava 4
134. Radoslav Mrviš, SZČO, Hrubý Šúr
135. Diana Patrášová, Mgr., asistentka, Selce
136. Andrej Vároš, Ing., konateľ spoločnosti, Trnava
137. Andrej Rodák, Mgr., manažér strojárskej spoločnosti, Martin
138. Pavol Záhradný, podnikateľ, Bratislava
139. Pavel Kalis, Ing., manažér, Veľké Zálužie
140. Michal Gallik, Ing., obchodník, Tulčík
141. Erich Stračina, Ing., správca operačných systémov, Bratislava 5
142. Radka Wagingerová, Bc., asistentka poslankyne, Pezinok
143. Aurel Surový, Bc., analytik dát, Drahovce
144. Roman Chrappa, Ing., PhD., MBA, IT architekt, programátor, Kalinkovo
145. Peter Žiak, Ing., projektový manažér, Levice
146. Vladimír Poruban, Ing., Chief integration officer, Trenčín
147. Peter Lukáč, Ing., manažér, Komárno
148. Július Mazán, Ing., manažér, Štúrovo
149. Jozef Pajer, JUDr., advokát, Čadca
150. Alojz Hlina, manažér, Bratislava

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Kandidátne listiny pre voľby 2023

Richard Sulík

SaS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie