Denník N

Letanovská z Demokratov: Spoluprácu s Borisom Kollárom si predstaviť neviem

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská v minulosti volila SaS. Zvažovala, či nebude za nich kandidovať, aj dostala ponuku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská v rozhovore hovorí:

  • že si spravili prieskumy, kto by mal byť líder;
  • či podľa nej poslanci odvolajú Borisa Kollára;
  • aká bola prvá debata s Robertom Ficom;
  • či by zaviedla 20-, 30- alebo 50-eurové poplatky na pohotovostiach a urgentných príjmoch;
  • ale aj o tom, či by podporila interrupčnú tabletku.

V nedeľu ste odovzdali kandidátnu listinu. Na jej čele ste vy, dvojka je Eduard Heger, trojka Andrea Cocherová. Bývalý minister hospodárstva Karel Hirman je na 13. mieste. Nie je to nízke číslo pre bývalého ministra?

Pri zostavovaní kandidátky sme postupovali tak, aby bola vyvážená a kvalitná. Aby sme predstavili tím skúsených politikov, ktorí riadili ministerstvá, ale aj nových ľudí, ktorí sú aktivisti a vstupujú do politickej arény. Snažili sme sa vyvážiť hodnotové zameranie od konzervatívnejších po liberálnejších kandidátov a zároveň muži – ženy. Je to vyvážené a hlavným kritériom bola odbornosť a odhodlanie ísť do práce. Namiešali sme veľmi kvalitnú ponuku pre voličov.

Karel Hirman bol s trinástym miestom spokojný?

Myslím si, že áno.

Kedy vám prvýkrát Eduard Heger povedal, že by ste mohli byť volebnou líderkou?

V polovici alebo koncom apríla.

Pripravujete sa na to nejakým spôsobom?

Od tej chvíle sa pripravujem. Samotný rozhodovací proces bola istá príprava, radila som sa s blízkymi, manželom, s rodinou a deťmi, ktoré sú už dospelé. Popritom sme sa pýtali našich voličov, ale aj členov strany a potenciálnych voličov. Hľadali sme najlepšiu možnú ponuku, ktorá by oslovila potenciálnych voličov alebo nerozhodnutých. Urobili sme veľmi poctivú prípravu.

Video: Letanovská z Demokratov: S Ficom som komunikovala prvýkrát až v štúdiu
(Autorky: Eva Štefánková, Veronika Folentová)

Máte prieskumy, ktoré ukazujú, že by ste mohli byť osobou, ktorá priláka ďalších voličov?

Áno, urobili

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrea Letanovská

Demokrati

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a na najväčších podcastových platformách a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie