Denník N

Kto vystúpi tento rok na Pohode a prečo?

Dokopy 18 pódií, vyše 130 interpretiek, interpretov a skupín. Hudba, divadlá, tanec, literatúra, vizuálne umenie, diskusie. To je Pohoda 2023.

Jednu z možností, ako sa v množstve mien zorientovať, ponúka Michal Kaščák. Šéf festivalu vybral vyše tridsať tipov s krátkymi komentármi, ktoré sme doplnili o tematický playlist a pár videí.

*

Štvrtok 6. júla

Alina Pash
Urpiner stage 19:00

Program na hlavnom pódiu začíname s Ukrajinou. Alina Pash odohrala na jeseň vynikajúci set na Koncerte pre všímavých v Bratislave. Videl som ju viackrát, tento koncert bol najlepší. Verím, že to zafunguje aj teraz na letisku.

Sleaford Mods
Urpiner stage 21:30

Jedna z mojich najobľúbenejších kapiel, mám veľa ich albumov. Fantastická kapela, vynikajúci singel s Florence, jedna z nových vecí s Dry Cleaning. Spájajú niečo z alternatívy 80. rokov, čiže veľmi jednoduché podklady, k tomu rap, ktorý je podľa mňa úplne výnimočný. Pribudli do programu dva týždne pred festivalom namiesto Slowthaia a je zázrak, že mohli prísť.

Perfume Genius
Orange stage 22:45

Teším sa aj z toho, že na Pohode bude tento rok aj americký pesničkár Perfume Genius. V kombinácii s EROOOM na druhom open-air to bude fungovať veľmi fajn.

5 x 5 = 25
Aréna SLSP 18:00

Určite chcem upozorniť aj na filmový dokument z minulého roka, keď päť režisérok a režisérov urobilo Päť pohľadov na 25 rokov Pohody.

*

Piatok 7. júla

Neda Neždana
Literárny stan 10:15

Debata s Nedou Neždanou, autorkou hry, ktorú privezie Chersonské divadlo. Je to veľký zjav dramatickej scény na Ukrajine a veľký človek, som rád, že príde.

Zea
Orange stage 12:45

Páči sa mi ako popová pesničkárka, ktorá je známa ako herečka, čo som pri bookingu na začiatku nevedel. Jej herecký angažmán som nezachytil, hudobne sa mi veľmi páči, že má výnimočný hlas, a keby jej pesničky hrali napríklad Zero 7, poznal by ich

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie