Denník N

Fico vyhráva na Facebooku, Smeru sa darí aj na TikToku. Instagram je úplne iný svet

Výber populárnych príspevkov na Facebooku.
Výber populárnych príspevkov na Facebooku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Možno teraz poviem niečo, čo ma bude mrzieť.“ Týmito slovami sa začína štvorminútové video z tlačovej konferencie Smeru zverejnené na facebookovej stránke Roberta Fica. Predseda strany v ňom vysvetľuje, prečo by nedal zatknúť Vladimira Putina, ak by prišiel na Slovensko.

„To je nemožné, taká situácia nemôže nikdy vzniknúť,“ povedal o ruskom prezidentovi, na ktorého súd v Haagu vydal medzinárodný zatykač.

Ďalej hovoril o tom, že realita na Ukrajine je úplne iná, ako informujú médiá, a opakoval svoje tvrdenie, že Smer ako jediná strana hovorí o mieri.

To, čo Fico na tlačovke hovoril a „strihol si“ na svoj Facebook, ho nakoniec vôbec nemrzelo. Práve naopak, stalo sa to najsledovanejším videom na jeho profile za ostatné tri mesiace. Video malo takmer 288-tisíc spustení, viac ako 20-tisíc lajkov a 1 700 komentárov. Ďalej ho zdieľalo 2 300 ľudí.

Fico mal v minulom štvrťroku na svojej facebookovej stránke desať videí, ktoré mali viac ako 200-tisíc spustení. Mnohé ďalšie prekročili stotisícovú hranicu.

Aj vďaka dobrému výberu obsahu, ktorý na sociálnej sieti funguje, sa Fico stal najúspešnejším politikom na Facebooku. Za tri mesiace mal na svojich príspevkoch takmer 1,3 milióna interakcií, teda lajkov, komentárov a zdieľaní.

Na druhom mieste skončil Tomáš Špaček (1 milión interakcií), poslanecký asistent Miroslava Urbana z hnutia Republika, ktorý na sociálnej sieti zdieľa najmä prokremeľskú propagandu a je populárny aj na českej dezinformačnej scéne. Špaček bude v septembrových voľbách na 25. mieste kandidátky hnutia Republika.

Aj tretie a štvrté miesto patrí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Facebook

Republika

Smer

TikTok

Voľby 2023

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie