Denník N

Martin Klus: V politike niekedy musíte urobiť kompromis aj s vlastným svedomím

Foto N - Andrej Bán
Foto N – Andrej Bán

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Martin Klus (43) je poslancom parlamentu, predtým bol štátnym tajomníkom na ministerstve zahraničných vecí. V rokoch 2016 a 2020 kandidoval za SaS, stranu opustil pre nesúhlas s jej odchodom z vlády Eduarda Hegera.

Na jar sa neúspešne uchádzal o post slovenského zástupcu v Európskom dvore audítorov. V rozhovore okrem iného hovorí:

  • prečo kandiduje za hnutie Sme rodina zo 150. miesta kandidátky;
  • ako sa cíti na jednej kandidátke s Antonom Hrnkom;
  • či mu Kollár sľúbil ústup od spolupráce s európskou krajnou pravicou;
  • aké iné ponuky pred voľbami dostal.

Povedali by ste, že sa niekedy ocitnete na jednej kandidátke s bývalým podpredsedom SNS Antonom Hrnkom?

To by som veru nepovedal. Podobné prekvapenia sú na viacerých kandidátkach. Priznávam, ja som nevedel, ako bude kandidátka ako celok vyzerať, keď som sa rozhodol pre toto miesto. Pre mňa boli podstatné dohody, ktoré súvisia so zahraničnou a s európskou politikou, kde sme s pánom predsedom aktívne spolupracovali.

Ako k vašej kandidatúre za Sme rodina prišlo? Oslovil vás priamo predseda Boris Kollár a ponúkol vám 150. miesto na kandidátke?

Bolo to vzájomné. Keď som v marci vyjadril nevôľu pokračovať v politike, začala sa naša diskusia. Pán predseda hovoril, že by si vedel predstaviť našu intenzívnejšiu spoluprácu, ja som nechával vec otvorenú. Môžem veľmi otvorene povedať, že som sa rozhodol zostať v politike na poslednú chvíľu, okrem iného aj na základe

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SaS

Sme rodina

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie