Denník N

Z ukrajinského frontu na besedu a späť

Fragment ruskej strely v knihe Dejiny Ukrajiny. Knižnica obce Obuchovyči neďaleko černobyľskej zóny. Foto - Archiv Kateryny Jehoruškiny
Fragment ruskej strely v knihe Dejiny Ukrajiny. Knižnica obce Obuchovyči neďaleko černobyľskej zóny. Foto – Archiv Kateryny Jehoruškiny

Spisovateľ Olexandr Myched si z boja „odskočil“ na stretnutie s čitateľmi.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Mal som tú česť zúčastniť sa na dvojdňovom otvorení Mesiaca autorského čítania v ukrajinskom Ľvive. Česko-slovenská posádka, zorganizovaná brnianskym vydavateľstvom Větrné mlýny, si uvedomovala netypickosť takého podujatia.

Ukrajina predsa potrebuje vojenskú a materiálnu pomoc a my im prinášame zopár poviedok a básní. Vďačnosť divákov však bola až dojemná a silné emócie sprevádzali stretnutia starých priateľov i nových známostí. Tak predsa na nás niekto za hranicami myslí!

Spolu s autormi pricestovali aj zástupcovia vlád

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Vojna na Ukrajine

Komentáre, Kultúra

Teraz najčítanejšie