Denník N

Newsfilter: Matovič ešte nebol tak blízko vypadnutiu z parlamentu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič v koalícii. 2. Pripravte sa na návrat Andreja Danka. 3. Krátko o spájaní demokratov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič 

1. Matovič v koalícii 

Igor Matovič sa napokon nezachoval, ako je jeho zvykom, neotočil a naozaj tesne pred polnocou v nedeľu na poslednú chvíľu odovzdal kandidátnu listinu, z ktorej vyplýva, že jeho OĽaNO ide do volieb v koalícii so stranou Za ľudí Veroniky Remišovej a s Kresťanskou úniou Anny Záborskej.

Zoznam mien kandidujúcich do parlamentu na jeho kandidátke zatiaľ neukázal, očakáva sa, že 150. miesto si už tradične ponechal pre seba. Kto bude akože lídrom na prvom mieste, nie je zatiaľ známe.

Dôležité je, že rozhodnutím kandidovať ako naozajstná koalícia musia Igor Matovič a jeho priatelia dosiahnuť vo voľbách sedem percent. Dnes ich nemajú.

Je to prvýkrát od vzniku OĽaNO

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Boris Kollár

Demokrati

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Sme rodina

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie