Denník N

Rastie počet prípadov kliešťovej encefalitídy, problémom sú nepasterizované mliečne výrobky aj nízka zaočkovanosť

Pri vyťahovaní kliešťov nepoužívajte mydlo ani krém. Foto – Adobe Stock
Pri vyťahovaní kliešťov nepoužívajte mydlo ani krém. Foto – Adobe Stock

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na Slovensku v uplynulých rokoch stúpa počet prípadov kliešťovej encefalitídy, koncom júna v Banskej Bystrici hospitalizovali 17 ľudí s ochorením. Nakazili sa po konzumácii salašníckych výrobkov z nepasterizovaného ovčieho a kozieho mlieka. Už do júna v nemocnici mali viac hospitalizovaných ako po minulé roky za celé obdobie.

Kliešte sa v dôsledku klimatickej zmeny sťahujú aj do severnejších oblastí, problémom je aj nízka zaočkovanosť proti kliešťovej encefalitíde. Na Slovensku je to podľa odhadov menej ako 10 percent ľudí.

„V Rakúsku je zaočkovaných 90 percent populácie. Aj vďaka tomu napriek výskytu rizikových oblastí ako jediní v Európe zaznamenali pokles počtu prípadov kliešťovej encefalitídy,“ vysvetľuje Jana Kerlik, ktorá pracuje na odbore epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

Vysvetľuje aj to:

  • prečo sú nepasterizované mliečne výrobky problémové;
  • či môže vírus kliešťovej encefalitídy prenášať každý kliešť;
  • aké sú príznaky ochorenia a ako sa mu brániť.

Médiá upozorňujú na prebiehajúcu epidémiu kliešťovej encefalitídy v Banskej Bystrici a v Brezne. Mohli by ste opísať aktuálnu situáciu v regióne a na Slovensku?

Od začiatku roka k 3. júlu 2023 je evidovaných 85 prípadov kliešťovej encefalitídy, viac ako polovica z toho pripadá na Banskobystrický kraj. Hlásené sú tri epidémie – jedna v Trenčianskom a dve v Banskobystrickom kraji.

Čo bol spúšťač pri epidémiách? Ľudia sa údajne nakazili po konzumácii nepasterizovaného ovčieho alebo kozieho mlieka.

Pri všetkých troch epidémiách boli pravdepodobným faktorom prenosu vírusu kliešťovej encefalitídy nepasterizované mliečne výrobky z ovčieho mlieka, najmä čerstvý ovčí syr.

Keď už sme pri mliečnych výrobkoch, prečo sa ochorenie volá práve kliešťová encefalitída? Niekde som totiž zachytil aj názov mozgová encefalitída.

Ochorenie sa najčastejšie prenáša zaklieštením. Druhý možný spôsob prenosu vírusu je prostredníctvom konzumácie nepasterizovaných mliečnych výrobkov najmä ovčieho a kozieho pôvodu. Tento spôsob prenosu je v zahraničí takmer minimálny. Keďže na Slovensku je tradícia výroby a konzumácie tradičných salašníckych výrobkov, ale zaočkovanosť proti kliešťovej encefalitíde je nízka, každý rok evidujeme do 20 percent prípadov u ľudí, ktorí sa nakazili po konzumácii rizikových výrobkov. V tomto sme v rámci Európy jedineční.

Vráťme sa k terajšej epidémii. Je to problém jedného salaša, kde sa ľudia nakazili, alebo to poukazuje na rozsiahlejší problém?

Ide o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie