Denník N

Kollára neodvolávali, na mimoriadnej schôdzi chýbali aj poslanci bývalej koalície

Boris Kollár počas mimoriadnej schôdze. Foto - TASR
Boris Kollár počas mimoriadnej schôdze. Foto – TASR

Predseda parlamentu čelí odvolávaniu za to, že pred 11 rokmi zbil svoju vtedajšiu partnerku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Poslanci parlamentu v utorok neotvorili mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa malo hlasovať o odvolaní predsedu Národnej rady Borisa Kollára. Parlament sa o to v utorok pokúsil dvakrát, ani raz v sále nebolo dosť poslancov. Prvýkrát sa prezentovalo 66 poslancov, druhýkrát 71.

Pokiaľ by v rokovacej sále boli všetci poslanci OĽaNO a SaS, rokovanie by sa zrejme začalo. V utorok ich pri druhom pokuse z týchto strán dohromady chýbalo 13, pri prvom to bolo ešte viac.

Posledný pokus otvoriť schôdzu bude v stredu o 9.00 h, teda v deň pracovného pokoja. To ešte viac znižuje šancu, že do budovy Národnej rady príde 76 poslancov, čo je najmenší možný počet na otvorenie schôdze.

Chýbali aj poslanci bývalej koalície

V rokovacej sále neboli

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Sme rodina

Slovensko

Teraz najčítanejšie