Denník N

Pri kúpe bytu v Stockerke vám stačí iba 10 % vlastných zdrojov

Zvyšných 90 % dofinancujete hypotékou so zvýhodnenou úrokovou sadzbou až po kolaudácii.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Túžite po vlastnom bývaní, no odrádzajú vás vysoké úrokové sadzby či potreba hotovosti vo výške minimálne 20 % z ceny nehnuteľnosti, ktorú je potrebné zložiť hneď pri jej rezervácii? V prípade kúpy bytu v Bratislave sa jedná o desiatky tisíc eur a kupujúci nemusia disponovať zdrojmi na zaplatenie prvej splátky. Niektorým vedia pomôcť rodičia, hoci aj za cenu založenia vlastnej nehnuteľnosti. Iní dofinancujú kúpu bytu spotrebným či iným úverom, čo sa ale odrazí na radikálnom zvýšení ich mesačných výdavkov. Na trhu však zostáva stále väčšia skupina kupujúcich, ktorí sa musia sna o vlastnom bývaní jednoducho vzdať.

Hypotéka až do výšky 90 % kúpnej ceny 

Z tohto dôvodu prichádza Proxenta, developer projektu Stockerka v Devínskej Novej Vsi, s mimoriadnym riešením. „Záujemcom o bývanie v projekte Stockerka stačí na začiatok zložiť iba 10 % z kúpnej ceny bytu. Zvyšných 90 % poskytne klientom partnerská banka prostredníctvom hypotekárneho úveru po ukončení projektu,“ vysvetľuje Raymond Kopka, riaditeľ predaja developerských projektov v skupine Proxenta. Developer tak vyšiel v ústrety všetkým záujemcom, ktorým na ceste k vlastnému bývaniu stojí prekážka v podobe vysokej hotovosti, nutnej na zaplatenie prvej splátky. Vďaka tomu sa zo Stockerky stáva najdostupnejšie bývanie pre široké vrstvy obyvateľov.

Súčasťou projektu Stockerka je aj detské a multifunkčné ihrisko

Dvojizbové byty s predzáhradkou už od 166 100 eur

Na oficiálnej stránke projektu Stockerka nájdete napríklad dvojizbový byt s predzáhradkou s komfortnou výmerou  61 m2 už za 166 100 eur. Vám po novom stačí zložiť len desatinu z kúpnej ceny, t. j. 16 610 eur. Zvyšných 90 % zaplatíte prostredníctvom hypotekárneho úveru až po kolaudácii. K vlastnému bývaniu sa tak dostanete za bezkonkurenčne najvýhodnejších podmienok. Všetky byty v Stockerke sa predávajú v štandarde vrátane obkladov, podláh či sanity. Príjemným bonusom je aj predpríprava na klimatizáciu či montáž elektrických žalúzií. K bytom je tiež možné zakúpiť si vonkajšie alebo vnútorné parkovacie státie. A čo je dôležité, klientske zmluvy neobsahujú inflačnú doložku. Cena bytu je tak po podpise zmluvy pre vás konečná a nemenná.

Všetky byty v Stockerke disponujú balkónom, terasou alebo predzáhradkou.

O projekte Stockerka 

Stockerka vyrastie v Devínskej Novej Vsi, v lokalite Glavica, priamo pod svahmi Devínskej Kobyly. V štyroch bytových domoch ponúkne spolu 271 bytov a apartmánov. Najväčší podiel z nich tvoria dvojizbové byty, ale nachádzať sa tu bude aj niekoľko desiatok troj- a štvorizbových. Časť bytov v aktuálnej ponuke disponuje aj v súčasnosti veľmi obľúbenými pracovňami či samostatným šatníkom. V závislosti od umiestnenia disponujú všetky byty projekte Stockerka balkónmi, terasami alebo predzáhradkami. Súčasťou projektu je aj veľkorysý verejný priestor, s detským a multifunkčným ihriskom, ako aj piknikovou a fitness zónou. Projekt tiež počíta s komunitnou klubovňou a materskou škôlkou. Viac o projekte na www.stockerka.sk prípadne telefonicky na čísle 0917 622 226.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bývanie a záhrada

Teraz najčítanejšie