Denník N

Radičová, Ostrihoňová a Handzuš sú tvárami novej kampane, ktorá vyzýva mladých, aby prišli voliť

Iniciatívu Chcem tu zostať odštartovali na Pohode. Foto – N
Iniciatívu Chcem tu zostať odštartovali na Pohode. Foto – N

Cieľom kampane je presvedčiť 80-tisíc mladých ľudí, ktorí momentálne váhajú, či 30. septembra prídu voliť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Desiatky neziskoviek odštartovali na Pohode kampaň Chcem tu zostať, ktorej cieľom je presvedčiť mladých ľudí, aby išli voliť v septembrových parlamentných voľbách.

„Až 85 percent mladých ľudí si myslí, že politici sa o nich vôbec nezaujímajú,“ upozorňuje expremiérka a jedna z ambasádoriek kampane Iveta Radičová. Tlačovej konferencie sa nezúčastnila, pretože je v zahraničí, poslala však video.

„Často počúvame aj to, že mladí ľudia chcú zo Slovenska odísť. Kampaň Chcem tu zostať sa vyjadruje k tomuto problému, chce posilniť hlas mladých vo verejnom priestore a inšpirovať ich na účasť vo voľbách, a preto ju podporujem,“ vysvetľuje.

Hlavnými ambasádormi a tvárami kampane sú okrem Radičovej aj moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a bývalý hokejista Michal Handzuš.

Na pódiu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie