Denník N

Dvorský bol v kempe najlepší hráč, myslí si novinár zo St. Louis a hovorí, kde by mohol byť o dva roky

Dalibor Dvorský je tento rok najvyššie draftovaným Slovákom. Foto - TASR/AP
Dalibor Dvorský je tento rok najvyššie draftovaným Slovákom. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovensko malo po roku na drafte opäť veľmi šikovného útočníka, ktorý vyčnieva nad svojimi rovesníkmi. Po Jurajovi Slafkovskom sa stal podľa predpokladov najvyššie draftovaným Slovákom Dalibor Dvorský, keď po ňom z celkovo 10. miesta siahlo St. Louis Blues.

A hneď po drafte sa zúčastnil rozvojového kempu v St. Louis, na ktorom predvádzal výborné výkony.

„Som tu preto, aby som urobil dojem a ukázal sa ľuďom, ktorí vo mňa veria. Neprišiel som si sem len po čiapku a dres,“ cituje Dvorského The Athletic.

Sú to síce sebavedomé slová, ale Slováka si všimli aj zámorskí novinári, ktorí jeho videá z kempu zverejnili na Twitteri. Spočiatku sa nepredpokladalo, že Dvorský bude v seniorskom tíme Blues v nasledujúcej sezóne, no po vydarenom kempe sa debatuje, či by nemal dostať šancu už teraz.

„Bol naozaj neuveriteľný. Najlepší hráč na ľade. Na vedenie Blues spravil veľký dojem,“ hovorí pre Denník N Matthew DeFranks, ktorý píše pre St. Louis Post-Dispatch a Slováka videl v kempe.

DeFranks upozorňuje na to, že sa pôvodne ani neočakávalo, že Dvorský ešte bude na 10. mieste k dispozícii. Arizona však ako 6. tím v poradí prekvapila draftovaním Rusa Dmitrija Simaševa a Detroit si z 9. pozície vybral Nata Danielsona, ktorý bol vo väčšine preddraftových rebríčkov až za Dvorským.

„Dvorský je kaliber hráča, akého Blues dlho nedraftovali. Je to ich najvyšší výber draftu za posledných 15 rokov. Vedenie St. Louis bolo veľmi šťastné, že si ho mohli vybrať z 10. miesta,“ myslí si DeFranks.

Dočítate sa:

  • kde by mohol byť Dvorský o dva roky;
  • čo si na ňom hneď všimol DeFranks;
  • komu Dvorský pripomína Demitru;
  • že Pekarčík si musel v kempe požičať cudzie korčule aj hokejky.

Pozrite, to je Dvorský!

V rozvojovom kempe videl DeFranks Dvorského naživo prvý raz a okamžite si všimol jeho silu na puku. Protihráči mali veľké problémy odstaviť ho od neho. Rodák zo Zvolena sa navyše prezentoval aj niekoľkými nádhernými gólmi.

Najviac zaujal jeho presný zásah, pri ktorom sa otočil okolo vlastnej osi a bekhendom nadvihol puk ponad brankárovo rameno. „Po tomto góle bolo z tribún počuť veľa výkrikov. Počas celých štyroch dní bol konštantne najlepším hráčom na ľade,“ vraví.

„Je síce ešte stále veľmi mladý, ale myslím si, že nie je až také šialené myslieť si, že by o dva roky

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

NHL Draft

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie