Denník N

Kto bol headlinerom Pohody 2023? Sám festival

Michal Kaščák ako divák počas koncertu Bez ladu a skladu s Le Payaco. Foto N - Vladimír Šimíček
Michal Kaščák ako divák počas koncertu Bez ladu a skladu s Le Payaco. Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bol to až surreálny výjav. Medzi svietiacim retiazkovým kolotočom, autodrómom a veľkým stanom, v ktorom sa premávali kolieskoví korčuliari, stál zaparkovaný žltý školský autobus. Na streche sa tlačilo jedenásť muzikantov s nástrojmi. Keď začali hrať, reproduktorové steny postavené vedľa nich sa roztriasli a veľký dav stojaci dole začal spievať.

Presne takto to vyzeralo v piatok o polnoci na trenčianskom letisku. Bizarnosť scény ešte umocňoval fakt, že išlo o dvojkoncert skupín Bez ladu a skladu a Le Payaco, ktorý sa konal simultánne s vystúpením Američanky Caroline Polachek na hlavnom pódiu.

Inými slovami – v headlinerskom čase pripravil šéf festivalu „secret gig“ vlastnej kapely, ktorá hráva už len pri špeciálnych príležitostiach.

Tento nápad vlastne celkom vystihuje celú Pohodu 2023. Po

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Kultúra

Teraz najčítanejšie