Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Buďte v strehu, Boris Kollár ide chrániť deti a ženy

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

hoci v lete som sa chcela vyhýbať písaniu o politike, tento týždeň to ešte nevyšlo, a tak v tomto newsletteri píšem aj o tom, ako je možné, že Boris Kollár je stále predsedom parlamentu, či o tom, že o dôležitých spoločenských témach sa dá hovoriť aj na úrovni a s rešpektom.

V dnešnom vydaní si môžete prečítať aj o Petre Vlhovej a jej otvorenosti v otázkach duševného zdravia, ale aj príbeh austrálskej futbalistky Heather Andersonovej o odvrátenej strane profesionálneho športu.

Rovnako aj o bábike Barbie a o tom, ako bizarne Taliban vysvetlil zatvorenie všetkých salónov krásy v krajine.


Téma týždňa: Ako si z vlastného zlyhania urobiť predvolebnú tému 

Boris Kollár zostal vo funkcii predsedu NR SR napriek tomu, že sa priznal k zbitiu matky svojich detí a opakovane povedal, že by to urobil znovu, lebo Barbora Richterová ohrozovala jeho syna.

To, že ho vo funkcii napríklad svojou neprítomnosťou na parlamentnej schôdzi podržali aj poslanci a poslankyne, čo inak bojujú za práva žien, neukazuje v zásade nič nové a už by nás to ani nemalo prekvapiť.

V slovenskej politike sa napriek deklaráciám na ženy často myslí ako na posledné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Petra Vlhová

Pod slnkom Jany Shemesh

Silné ženy

Zuzana Čaputová

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie