Denník N

Výboh presvedčil z emirátov sudcu Trubana, že ho nemôžu súdiť

Oligarcha blízky Robertovi Ficovi Miroslav Výboh. Foto N – Vladimír Šimíček
Oligarcha blízky Robertovi Ficovi Miroslav Výboh. Foto N – Vladimír Šimíček

Najvyšší súd rozhodne, či bolo namieste odmietnuť obžalobu na oligarchu blízkeho Robertovi Ficovi Miroslava Výboha, ktorého podozrievajú z korupcie. Získali sme uznesenie sudcu špecializovaného súdu Michala Trubana, ktorým vrátil obžalobu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vysmiaty Miroslav Výboh sedí za stolom s jazdcom Formuly 1 Charlesom Leclercom v luxusnej dubajskej reštaurácii Caviar Kaspia. Fotografia sa v decembri 2021 objavila na instagramovom profile fanúšika monackého pilota tímu Ferrari v čase, keď bol oligarcha blízky Robertovi Ficovi medzinárodne hľadaný v súvislosti s korupčnou kauzou.

Obrázok nebol zaujímavý len pre nadšencov rýchlych áut, ale aj pre orgány činné v trestnom konaní. Výboha podozrievali, že sa v Dubaji vyhýba trestnému stíhaniu.

Krátko pred zverejnením fotografie vrcholilo doťahovanie sa vyšetrovateľky NAKA Moniky Barčákovej a Výbohových obhajcov o jeho výsluch, ktorý sa napokon neuskutočnil.

Podrobnosti, ako k výsluchu nedošlo, zachytáva uznesenie sudcu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana, ktorým 28. júna odmietol obžalobu na oligarchu. Anonymizované uznesenie sme získali po infožiadosti.

Miroslav Výboh sa nechal odfotografovať v luxusnej dubajskej reštaurácii Caviar Kaspia aj spolu s jazdcom F1 Charlesom Leclercom. Fotografia sa objavila v decembri 2021, keď bol medzinárodne hľadaný. Reprofoto N – Instagram

Sudca Truban: Je to závažné pochybenie

Spor o výsluch je kľúčový dôvod, pre ktorý Truban obžalobu vrátil – a Výbohov prípad sa tak ešte stále nedostane pred súd.

V závere doťahovačiek vyšetrovateľka trikrát žiadala obhajcov,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Miroslav Výboh

Robert Fico

Smer

Špecializovaný trestný súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie