Denník N

Hamran a vedenie polície hrozia odchodom, sú proti politickej kontrole, o ktorej hovorí minister Šimko

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vedenie Policajného zboru je v spore s ministrom vnútra Ivanom Šimkom. Policajný prezident Štefan Hamran aj ďalší funkcionári hrozia odchodom zo svojich postov.

Dôvodom je kritika policajnej práce zo strany Šimka a hlavne jeho status, v ktorom píše, že polícia musí podliehať politickej kontrole. Denníku N obavy z politizácie polície potvrdil samotný Hamran s tým, že pokiaľ k nej dôjde, odíde z funkcie.

„Zatiaľ sa k tomu nebudem vyjadrovať, lebo budú nejaké rokovania, po nich sa určite vyjadrím,“ povedal Hamran.

„To, že polícia má byť pod kontrolou politickej moci, je pre mňa hrubou červenou čiarou a je to pre mňa neakceptovateľné. Pokiaľ by to v budúcnosti malo byť tak ako v minulosti, že je polícia pod politickou kontrolou, je to nezlučiteľné s mojím ďalším pôsobením,“ vysvetľoval.

Na hrozbu Hamranovho odchodu ako prvá upozornila TV Markíza.

Kritika po vražde ženy

Spory

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Šimko

Ľudovít Ódor

Slovensko

Teraz najčítanejšie