Denník N

Desaťročnú Annu dostala na štadión, potom porazila svetovú jednotku. Svitolinovej úspech teší aj ukrajinské deti

Foto -Twitter/Ukrainian Tennis a Tasr/AP. Koláž - N
Foto -Twitter/Ukrainian Tennis a Tasr/AP. Koláž – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová porazila svetovú jednotku Igu Świątekovú a už len dve víťazstvá ju delia od wimbledonského titulu. Ak ho získa, je možné, že to bude najsilnejší športový príbeh roka 2023.

Sú dva dôvody, prečo je to mimoriadne:

  • Svitolinová sa do špičkovej formy vrátila veľmi rýchlo po pôrode. Len v októbri porodila dcéru Skai.
  • Jej úspech prináša trochu radosti v ťažkých časoch mnohým Ukrajincom.

„Vojna zo mňa spravila silnejšieho človeka,“ povedala Svitolinová po štvrťfinálovom víťazstve 7:5, 6:7 (5), 6:2 nad najväčšou favoritkou na titul. „Som odolnejšia a ťažké situácie na kurte už nepovažujem za pohromu. V živote sú totiž horšie veci.“

Aj malá pomoc má veľký význam

„Si inšpiráciou pre celý národ,“ napísal na Instagram bývalý ukrajinský tenista Serhij Stachovskyj, ktorý bráni Ukrajinu so zbraňou v ruke.

Podobné príspevky po Svitolinovej víťazstve pridávali ukrajinskí herci, speváci, youtuberi či futbalisti z Premier League Oleksandr Zinčenko a Mychajlo Mudryk.

„Na internete je veľa videí s deťmi, ktoré pozerajú moje zápasy. Veľmi ma to dojíma,“ povedala Svitolinová.

 

Svitolinovej fanúšičkou je aj 10-ročná Ukrajinka Anna, ktorá rada hráva aj pozerá tenis. Momentálne je s mamou v Londýne a veľmi chcela vidieť Wimbledon, no na tomto turnaji je veľmi ťažké sa dostať k lístkom. V sobotu sa postavili do radu, no žiadne sa im neušli.

Zdalo sa, že v pondelok sa situácia zopakuje. Jej mama preto poslala video s dcérou stojacou v rade na stránku na Twitteri, ktorú spravujú viaceré ukrajinské tenistky. Jedna z nich kontaktovala Svitolinovú a následne aj zverejnila Annin príbeh: „Napísali sme Eline, či sa pre Annu a jej mamu nedá niečo urobiť. Do desiatich minút odpísala a poslala aj lístky.“

Až potom sa zo správy od Anninej matky dozvedeli, že jej otec

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tenis

Vojna na Ukrajine

Wimbledon

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie