Denník N

Aféra Šimkovho statusu sa nekončí, Hamranov odchod je stále v hre. Slová ministra neboli šťastné, vraví premiér

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Minister vnútra hovorí, že jeho status o polícii závislej od politikov bol jeho „súkromná literárna činnosť“. Pozreli sme sa, ako vyberajú policajného prezidenta v Česku a v Rakúsku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Minister vnútra Ivan Šimko, ktorý pred deviatimi dňami na Facebook napísal, že polícia by mala byť pod kontrolou politiky, sa za svoj status stále neospravedlnil a ani ho podrobnejšie nevysvetlil. Kauza okolo tohto statusu pokračuje, osobne sa zapojil aj premiér Ľudovít Ódor.

Policajný prezident Štefan Hamran pohrozil odchodom aj pre slová ministra vnútra spred vyše týždňa: „Nie, priatelia, žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú! Patria pod kontrolu politiky.“

Premiér sa Šimka nezastal. Nebolo to najšťastnejšie, vraví

Premiér Ľudovít Ódor sa svojho ministra nezastal. V stredu Ódor povedal, že slová Ivana Šimka o politike a polícii nie sú najšťastnejšie. Predseda vlády vyhlásil, že situáciu berie vážne a osobne o nej rokuje – z jeho slov je jasné, že rokuje aj s policajným prezidentom Štefanom Hamranom.

Na otázku, či je v hre odvolanie ministra, premiér povedal,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Slovensko

Teraz najčítanejšie