Denník N

Newsfilter: To, čo predvádza Hamran, vyzerá ako hystéria

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Komu Šimko zväzuje ruky. 2. Čo potrebujete vedieť o výsledku samitu NATO: Moskva nie je spokojná.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Komu Šimko zväzuje ruky

Júlový pokoj pred voľbami ruší hrozba odchodu vedenia polície na čele s prezidentom Štefanom Hamranom, ktorému sa nepáčia vyjadrenia ministra vnútra úradníckej vlády.

Ivan Šimko po brutálnej vražde 39-ročnej ženy kritizoval políciu a na Facebook okrem iného napísal, že „žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú“.

Jeho slová si niektorí mohli vyložiť ako návrat do čias, keď politici a ich nominanti zasahovali do práce vyšetrovateľov, čo musel premiér Ľudovít Ódor okamžite odmietnuť.

Zdá sa, že tu došlo k jednému veľkému nedorozumeniu, a to na oboch stranách sporu.

Šimko volil nešťastné slová, ktoré sa dajú ľahko politicky zneužiť. A nie je jasné, či rozumie, že by svoju „literárnu činnosť“ – ako nazýva svoje statusy na Facebooku – mal prispôsobiť funkcii dočasného ministra.

Lenže reakcia policajného vedenia, ktoré sa vyhráža odchodom, nie je primeraná; naopak, vyzerá ako hystéria.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Šimko

Ľudovít Ódor

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie