Denník N

Stand-up o drogovej závislosti či príbeh rakúskej hokejistky (a ďalšie tipy, čo pozerať online)

Foto - IMDb
Foto – IMDb

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dva z najočakávanejších filmov roka Barbie od Grety Gerwigovej a biografická dráma Oppenheimer od Christophera Nolana majú kinopremiéru v ten istý deň – 20. júla. Čím nás môže dovtedy zabaviť ponuka streamovacích služieb?

John Mulaney: Baby J (Netflix)

Amerického stand-up komika preslávilo najmä účinkovanie v televíznej šou Saturday Night Live (SNL). Na výrobe sobotného programu sa podieľal aj písaním skečov. Medzi pamätné postavy, ktoré stvoril, patrí napríklad „Stefon“ s humornými tipmi na netradičné newyorské podniky.

Mulaneyho komediálna dráha sa so šou SNL spájala aj po tom, ako pre stanicu NBC prestal pracovať, päťkrát ju totiž uvádzal ako hosť. Naposledy vlani vo februári, keď značnú časť úvodného monológu vystaval na svojej drogovej závislosti a následnej odvykacej liečbe.

Táto téma tvorí základ aj jeho najnovšieho komediálneho špeciálu na Netflixe. Mulaney v ňom napríklad cituje svoje absurdné odpovede z rozhovoru, ktorý poskytol magazínu GQ pod vplyvom kokaínu v decembri 2020. Hoci sa drogová závislosť nesmie brať na ľahkú váhu, komik svoje skúsenosti podáva s takým originálnym a vyrovnaným spôsobom, že sa počas hodinovej epizódy nedá nesmiať.

Keďže pre štrajk amerických scenáristov a tvorcov (ku ktorému sa najnovšie pridali aj herci) skončili tento rok mnohé seriály aj SNL predčasne, podobné standupové vystúpenia na streamovacích službách sú skvelou náhradou.

Za pozretie stoja napríklad aj videá, ktoré

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

LGBTI+

Mladí

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Vzťahy

Kultúra

Teraz najčítanejšie