Denník N

Svetový newsfilter: Prigožinov kalendár ukázal jeho veľký vplyv

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Ukrajina na samite NATO vo Vilniuse nezískala priamu pozvánku do Aliancie, ktorá by dala jej členstvu konkrétny časový rámec. Volodymyr Zelenskyj však z Litvy odišiel s dvoma dôležitými sľubmi: NATO chce, aby Ukrajina v budúcnosti bola jeho súčasťou, a štáty G7, čiže sedem krajín, ktoré patria medzi najsilnejšie ekonomiky sveta, budú Kyjivu poskytovať vojenskú aj ekonomickú pomoc.

Okrem toho vznikla aj rada NATO – Ukrajina, ktorá sa bude pravidelne stretávať a upevňovať spoluprácu medzi Alianciou a štátom, ktorý sa Rusko pokúsilo zničiť. Ako v stredu na tlačovej konferencii povedal Zelenskyj: nie je to perfektné, ale je to dobré.

A čo zatiaľ robil Vladimir Putin? Telefonoval s prezidentom Kazachstanu, stretol sa s lídrom Udmurtska, so šéfom štátnej banky a s ministrom zdravotníctva. No viac zaujali nové detaily o jeho vzťahu s Jevgenijom Prigožinom, rovnako ako informácie z kalendára šéfa vagnerovcov. Medzi najzaujímavejšie zistenia z neho patrí, že Prigožin sa pravidelne stretával s

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Facebook

Klimatická kríza

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie