Denník N

Ako sa z ľudožrúta stal ľudožrút intelektuál. Kto bol skutočný Jevgenij Prigožin

Jevgenij Prigožin sa takto staral o Vladimira Putina vo svojej moskovskej reštaurácii. Archívne foto z roku 2011 - TASR/AP
Jevgenij Prigožin sa takto staral o Vladimira Putina vo svojej moskovskej reštaurácii. Archívne foto z roku 2011 – TASR/AP

Archívny profil zo 16. júla 2023. Jevgenij Prigožin zomrel 23. augusta po páde lietadla v Tverskej oblasti severne od Moskvy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Renomovaný investigatívny kanál Projekt tvrdí, že Jevgenij Prigožin, oligarcha, majiteľ žoldnierskej armády vagnerovcov a vodca vojenskej vzbury proti ruskému armádnemu veleniu, je vážne chorý.

Údajne má za sebou dlhé – a celkom úspešné – liečenie onkologického ochorenia v oblasti brušnej dutiny.

Či to tak je, alebo nie, sa teraz nedá stopercentne preukázať. Isté však už je, že sa Prigožin o svoju telesnú schránku stará viac ako priemerný smrteľník. Stačí nazrieť do jeho súkromných komnát.

Donedávna sa len šuškalo o tom, čo sa v nich skrýva. Teraz sa to už vie.

Senzačné správy – vrátane fotografií – o tom, čo sa našlo v Prigožinovom petrohradskom dome, zverejnili oficiálna prorežimná tlač aj opozičné médiá. Vzácna zhoda svedčí o tom, že to nie je propaganda ani jednej zo znepriatelených strán.

No zoznam nájdených predmetov obsahuje položky, ktoré sú, mierne povedané, extravagantné.

A tak

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Jevgenij Prigožin

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie