Denník N

Príbeh sanitiek pre Ukrajinu pokračuje, na Pohode sa vyzbieralo takmer 15-tisíc eur

Kto zbierku podporil na Pohode, mohol sa podieľať na premaľovaní sanitiek. Foto - Palo Pekarčík
Kto zbierku podporil na Pohode, mohol sa podieľať na premaľovaní sanitiek. Foto – Palo Pekarčík

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pôvodne si mysleli, že to bude jednorazová záležitosť. Nečakali takú veľkú vlnu podpory a pozitívnych reakcií. Ale nečakali ani to, že sa im ozve ešte jeden špeciálny záujemca, ktorého nemohli odmietnuť. A tak sa do toho znovu pustili.

Tím slovenských fotoreportérov v apríli vďaka online zbierke získal peniaze na sedem sanitiek pre ukrajinských medikov. Počas víkendu na festivale Pohoda sa im podarilo vyzbierať sumu, za ktorú môžu na front poslať ďalšie dve sanitky aj zdravotnícke pomôcky.

„Myslím si, že celkovo to dopadlo výborne. Takmer 15-tisíc eur je skvelá suma na taký krátky čas. Zbierku sme urobili ako súčasť stánku All4Ukraine iba počas trvania Pohody,“ hovorí hlavný iniciátor zbierky, fotoreportér Denníka N Vladimír Šimíček.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie