Denník N

Sagan po sezóne skončí v TotalEnergies, nový tím zatiaľ nie je známy, značka bicykla áno

Foto – AP
Foto – AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Peter Sagan po sezóne opustí francúzsky tím TotalEnergies a o účasť na olympiáde v Paríži bude na horských bicykloch bojovať v drese iného tímu. Ten zatiaľ nie je známy.

S odchodom Sagana sa pre TotalEnergies končí aj spolupráca s americkým výrobcom bicyklov Specialized, ktorý však zostane pri Saganovi aj v jeho novom pôsobisku. Firma má so Slovákom dlhodobú spoluprácu, ktorá by mala pokračovať aj po skončení jeho kariéry.

Správu vo štvrtok priniesol francúzsky denník L’Equipe, s odvolaním sa na riaditeľa tímu Jeana Rene Bernardeaua.

Saganovi sa končí zmluva po aktuálnej sezóne, v hre bol aj variant, že dôjde k jej predĺženiu, čo sa nestane.

Z marketingového pohľadu však ide o rozhodnutie, ktorému sa dá rozumieť. Sagan stále patrí k najlepšie zarábajúcim cyklistom na svete, ale vo farbách TotalEnergies nedosiahol také výsledky ako v minulosti.

Počas necelých dvoch rokov v tíme zvíťazil dvakrát – vlani v etape na Okolo Švajčiarska a na domácom šampionáte –, v tejto sezóne na výhru čaká. Pôsobenie v tíme poznačili aj zdravotné problémy spojené s covidom.

Francúzske periodikum špekulovalo aj o tom, či by trojnásobného majstra sveta nemohol nahradiť dvojnásobný – Francúz Julian Alaphilippe, v tíme o tom uvažujú, ide však len o jeden z možných scenárov.

Je ťažké byť sám sebou

Sagan vo štvrtok zaujal aj rozhovorom pre belgickú Sporzu, ktorý sám označil za hlboký a emotívny. Hovoril o tom, že je ťažké byť sám sebou, keď je človek populárny, a tiež že považuje za neuveriteľné, ako ľudia stále čakajú na jeho podpis či fotku, aj keď už nemá také výsledky ako v minulosti.

Odpovedal aj na otázku, či preňho bola profesionálna cyklistika prácou. „Vždy bola

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cyklistika

Peter Sagan

Tour de France

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie