Denník N

Vondroušová sa zobudí a nebude vedieť, čo sa stalo. Jabeurová sa porazila sama, hodnotí expert Jan Kukal

Ons Jabeurová označila prehru za najbolestivejšiu v kariére. Foto - TASR/AP
Ons Jabeurová označila prehru za najbolestivejšiu v kariére. Foto – TASR/AP

Podľa Kukala je paradoxné, že Wimbledon je pre český tenis jednoznačne najúspešnejší grandslam, hoci v krajine nie je žiadny trávnatý dvorec.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tuniskú tenistku Ons Jabeurovú pre jej veselú povahu prezývajú „ministerka šťastia“. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že si z prehier až tak veľa nerobí.

Lenže aj vďaka seriálu Break Point na Netflixe sme mohli vidieť, ako ťažko znášala dve vlaňajšie finálové prehry – s Jelenou Rybakinovou vo Wimbledone a Igou Świątekovou na US Open.

Jabeurová veľmi tvrdo pracuje na tom, aby sa stala prvou africkou a arabskou grandslamovou víťazkou.

Wimbledonskú trofej mala aj ako tapetu na svojom telefóne a tento rok sa zdalo, že by jej to na tretí raz už v grandslamovom finále mohlo vyjsť.

Už vo štvrťfinále totiž vypadla svetová jednotka Świąteková a Jabeurová ukazovala veľkú odolnosť aj bojovnosť, keď vo štvrťfinále a semifinále otočila po prvom prehranom sete ťažké zápasy s Rybakinovou a Arynou Sabalenkovou.

Počíta sa však najmä finálový zápas. Jabeurová už po štvrťfinále proti Rybakinovej povedala, že by túto výhru okamžite vymenila za vlaňajšiu vo finále.

Jabeurová nastúpila na zápas o titul proti nenasadenej Češke Markéte Vondroušovovej v pozícii favoritky. V prvom sete viedla 4:2, v druhom 3:1, no prehrala 4:6, 4:6.

„Je to najbolestivejšia prehra v mojom živote,“ hovorila cez slzy.

Finále pre Denník N zhodnotil tenisový expert Jan Kukal, bývalý tréner Ivana Lendla a Thomasa Mustera, ktorí sa neskôr stali svetovými jednotkami.

„Niekedy je človek sám sebe najväčším nepriateľom. Jabeurová

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tenis

Wimbledon

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie