Denník N

Uznesenie parlamentu o medveďovi bude naše veľké víťazstvo

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý predseda KDH, kandiduje za SaS

Vyzerá to, že jednou z ústredných tém týchto volieb by mohol byť medveď.

Hrdinský národ v strednej Európe pod vedením vojvodcov s bojovými skúsenosťami vo virtuálnom svete povstal a porazil veľké nebezpečenstvo v podobe medveďa. Prijme uznesenie v parlamente.

No nie je to úžasné? Nebude sa to pekne vynímať v dejepise? Hneď za tým, ako hrdinsky sme boli s komunistami, fašistami a ľudákmi, keď bolo treba, veď viete, doba bola vtedy taká.

Bude dokonalým obrazom toho, kto sme, že náš parlament nebol schopný ani sa zísť, nieto ešte odvolať svojho predsedu za to, že zbil ženu a dookola tvrdil, že to urobí znova. Ale tipujem, že kvôli medveďovi nielen poslanci prídu, ale aj prijmú medvedie uznesenie.

Len si to predstavte, uznesenie parlamentu o medveďovi.

Kvôli odvolávaniu svojho predsedu parlament musí zasadať, nikto iný ho odvolať nemôže. Zasadnutie parlamentu kvôli uzneseniu o medveďovi je len a len vizitkou našej neschopnosti, malosti a populizmu. Predpokladám, že existujúca legislatíva je dostatočná na riešenie problému s medveďmi, len treba chcieť to riešiť.

Áno, ten problém existuje a treba ho riešiť. Medveď má byť v lese a nie v záhradách či na cintorínoch. Určitá miera regulácie je na mieste.

V lese sa nám s ním treba podeliť. Otázka znie, či chceme les ako záhradku, kde nasadíme tuje a pokosíme kosačkou, alebo bude aspoň niekde aj les, ktorý nebude záhradkou, a trochu sa oň podelíme. A ak by existujúca legislatíva náhodou nebola dostatočná, tak v tomto aktuálnom štádiu, ak chceme riešenia a nie predvolebný populizmus, to môže riešiť len vláda, a to tak, že predloží návrh zmeny zákona v skrátenom legislatívnom konaní.

Prijať uznesenie parlamentu o medveďovi je na smiech.

Parlamenty prijímajú uznesenia o vážnych témach, zmluvách, dohovoroch. Slovenský parlament prijíma o medveďovi.
Rozmýšľam, čo si ten macko povie, keď sa to dozvie. Ale zase, na druhej strane, je to presne dôkazom toho, kto sme, čo sme.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Medvede

Politici píšu

Komentáre

Teraz najčítanejšie