Denník N

Newsfilter: Za týchto okolností by mal Šimko zvážiť odchod sám

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo sa deje v kauze Šimko vs. Hamran. 2. Ešteže sú medvede.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Čo sa deje v kauze Šimko vs. Hamran

Konflikt medzi ministrom vnútra Ivanom Šimkom a policajným prezidentom Štefanom Hamranom trvá už druhý týždeň a zdá sa, že nemôže skončiť zmierením.

Podľa informácií Denníka N za sporom nie je len ministrov status na Facebooku o politickej kontrole polície, ale obavy zo zasahovania Šimka do činnosti polície i policajnej inšpekcie. Odchodom hrozí viac ako desiatka funkcionárov polície.

Prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutiach s ministrom, policajným prezidentom i premiérom Ľudovítom Ódorom avizovala, že sa k celej veci vyjadrí začiatkom tohto týždňa – v hre je aj odobratie poverenia ministrovi Šimkovi.

Čo sa to deje. Celej

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Šimko

Ľudovít Ódor

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Policajný prezident

Teraz najčítanejšie