Denník N

Strýcová vyhrala štvorhru vo Wimbledone po materskej a v 37 rokoch. Na začiatku dúfala, že nebude trápna

Zľava Hsieh Su-Wej a Barbora Strýcová s trofejou vo Wimbledone. Foto - TASR/AP
Zľava Hsieh Su-Wej a Barbora Strýcová s trofejou vo Wimbledone. Foto – TASR/AP

Barbora Strýcová so Sie Šu-wej porazili vo finále wimbledonskej štvorhry austrálsko-belgický pár Storm Hunterová – Elise Mertensová 7:5, 6:4.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Barbora Strýcová pred viac než dvoma rokmi oznámila koniec kariéry, pretože čakala dieťa, a svoj názor nemenila ani krátko po narodení syna Vincenta.

Nakoniec sa však predsa len rozhodla aspoň na pár turnajov vrátiť ako vo dvojhre, tak aj vo štvorhre. V druhej zmieňovanej disciplíne sa spojila so svojou dlhoročnou spoluhráčkou Taiwančankou Sie Šu-wej, ktorá má rovnako ako Strýcová 37 rokov.

Ani tento pokročilejší vek im však nezabránil v rýchlom návrate do formy, keďže už na štvrtom spoločnom turnaji po návrate dosiahli výnimočný úspech. V nedeľu opäť ovládli wimbledonskú štvorhru, prvý raz to dokázali v roku 2019.

„Je to šialené. Vlastne tomu stále nemôžem uveriť, ale je to realita, že? Bol to môj sen a je to veľká rozprávka, pretože to bol môj posledný Wimbledon. Nemohla som si priať lepší koniec,“ povedala v pozápasovom rozhovore natešená už dvojnásobná grandslamová šampiónka.

Strýcová so Sie Šu-wej sa taktiež stali najstarším párom, ktorý kedy vyhral ženskú štvorhru na grandslame. Ich počin je o to obdivuhodnejší, že Strýcová sa na kurty vrátila po materskej pauze.

O návrat po materskej sa v podobnom čase ako Strýcová pokúša aj Elina Svitolinová.

28-ročná Ukrajinka od prvého zápasu v apríli už dokázala získať titul v Štrasburgu, dôjsť do štvrťfinále Roland Garros a vo Wimbledone si po vyradení viacerých favoritiek vrátane svetovej jednotky Igy Świątekovej zahrala semifinále.

Na návrat to dlho nevyzeralo

Pre Strýcovú ide definitívne o poslednú sezónu. Plánuje si zahrať na augustovom turnaji v Prahe a kariéru chce uzavrieť na US Open.

Už dnes je však jasné, že príbeh českej tenistky inšpiruje aj podstatne mladšie hráčky na kurte.

„Barbora nám dala vieru, že aj s dieťaťom sa môžeme vrátiť do súťaží na vysokej úrovni. Keď sa raz rozhodnem stať matkou, tak sa jej asi opýtam

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tenis

Wimbledon

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie