Denník N

Minútu po minúte vám teraz prečíta neurálny hlas

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aby ste sa dozvedeli, čo je nové, v mobilnej aplikácii Minúta po minúte Denníka N už nemusíte upierať oči na displej, stačí počúvať. Ak máte mobil napríklad vo vrecku pri chôdzi alebo na stole pri robení raňajok, môžete si dať minúty prečítať neurálnym hlasom.

Aplikácia vám prečíta ten zoznam správ, ktorý máte práve na obrazovke mobilu. Môžete si teda vybrať, či chcete všetky nové na hlavnej stránke aplikácie, alebo v akomkoľvek inom výbere správ – napríklad v rubrike Najdôležitejšie, Ekonomika alebo Vojna na Ukrajine.

Z Minúty sa svojím spôsobom stáva spravodajské rádio. Stačí stlačiť tlačidlo “Počúvať”, ktoré pribudlo na vrchu aplikácie.

Ako funguje služba čítania neurálnym hlasom:

  • Spustiť môžete čítanie akéhokoľvek zoznamu správ stlačením tlačidla “Počúvať”, pozastaviť ho môžete opakovaným stlačením tlačidla.
  • Systém číta samotný zoznam správ, teda časti Minút, ktoré vidíte bez prekliku na rozšírené verzie správ či odkazy na celé články.
  • Ak máte pri prehrávaní zapnutý displej, aplikácia sa vám automaticky posunie na práve čítanú Minútu (toto môžete vypnúť cez nastavenia).
  • Rýchlosť prehrávania môžete kontrolovať cez nastavenia. Môžete si dať teda čítať správy rýchlejšie alebo pomalšie – ako vám vyhovuje.
  • Ak chcete medzi Minútami preskakovať, môžete použiť nástroj preskakovania nahrávky v roletke s notifikáciami.
Prehrávanie neurálneho hlasu v Minúte môžete ovládať v roletke s notifikáciami – na obrázku je príklad iPhone, to isté platí aj pre zariadenia so systémom Android.
  • Ak sa vám zdá, že systém prečítal text nesprávne, chybu vo výslovnosti môžete nahlásiť cez nástroj „Chyba vo výslovnosti” v možnostiach každej Minúty.
  • Ak spustíte počúvanie opakovane na tom istom zoznam správ (na tom istom feede), aplikácia sa vás spýta, či chcete pokračovať tam, kde ste naposledy skončili, alebo začať od začiatku.
  • Po spustení aplikácia automaticky prečíta 50 správ, potom sa vás spýta, či chcete pokračovať.
  • Na iPhone si môžete prehrávanie spustiť cez AirPlay na akomkoľvek podporovanom zariadení.
  • Čítaná verzia sa v tejto počiatočnej podobe funkcie vytvára s niekoľkosekundovým oneskorením po publikovaní, preto sa môže vo výnimočnom prípade stať, že systém začne čítať až od druhej najnovšej Minúty.

Funkcia je dostupná v mobilných aplikáciách Minúta po minúte pre iOS a Android, nie vo webových verziách Minúty, ktoré môžete čítať v počítači alebo v prehliadači v mobile. Preto ak ste doteraz nevyskúšali našu mobilnú aplikáciu Minúta po minúte, urobte to teraz na dennikn.sk/stiahni/minutu.

Prehrávať si Minútu po minúte ako audio môžete v súčasnosti aj bez predplatného Denníka N, vyžaduje si len prihlásenie alebo registráciu zadarmo.

Ak by ste mali akékoľvek nápady alebo pripomienky, budeme radi, ak nám ich napíšete na [email protected].

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Nové na eNku

Slovensko, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie