Denník N

Politici sa predbiehajú v návrhoch, koľko medveďov treba zabiť. Máme problém, pripustili aj ministri Ódorovej vlády

Medveď hnedý. Foto – Jaroslav Slašťan
Medveď hnedý. Foto – Jaroslav Slašťan

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Už niekoľko dní viacero parlamentných strán volá po masívnom usmrcovaní medveďov v slovenských lesoch. V pondelok aj prezidentka Zuzana Čaputová vyhlásila, že nepovažuje za správne „podceňovať ani ignorovať“ problém okolo medveďov, ktoré stratili plachosť.

A v utorok už aj niektorí členovia vlády Ľudovíta Ódora verejne povedali, že situáciu považujú za vážnu. „Niektorí ľudia sa boja chodiť kvôli nim do roboty, športovci do lesa, spôsobuje to problémy poľnohospodárom i chovateľom oviec,“ povedal minister životného prostredia Milan Chrenko.

Minister: Trochu sme zaspali

Situáciou okolo medveďov sa v utorok zaoberal mimoriadny parlamentný výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Netradične sa ho zúčastnil aj predseda Národnej rady Boris Kollár, ktorý bežne na podobné rokovania nechodí. Zrejme vzhľadom na televízne kamery a online prenos z rokovania emotívne volal po radikálnych

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Medvede

Ochrana prírody

Voľby 2023

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie