Denník N

Kličko v Bratislave: Chcem sa stokrát poďakovať Slovensku za pomoc, ktorú nám poskytujete v boji proti ruskej genocíde na Ukrajine

Primátor Bratislavy Matúš Vallo a starosta Kyjiva Vitalij Kličko. Foto N – Vladimír Šimíček
Primátor Bratislavy Matúš Vallo a starosta Kyjiva Vitalij Kličko. Foto N – Vladimír Šimíček

Starosta Kyjiva Vitalij Kličko pricestoval na krátku návštevu Bratislavy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Každú minútu, čo som na cestách, môže prísť na Kyjiv nejaký útok, povedal starosta hlavného mesta Ukrajiny Vitalij Kličko na spoločnej tlačovej konferencii v Bratislave s primátorom Matúšom Vallom. „Do Kyjiva nikdy neprišla frontová línia, ale bolo tu zničených viac ako 100 domov, 170 ľudí zahynulo, vrátane siedmich detí,“ pripomenul v Primaciálnom paláci.

Vitalij Kličko je na ceste po viacerých európskych mestách. Do Bratislavy ho pozval primátor Vallo v januári, keď spolu s ostatnými primátormi hlavných miest Vyšehradskej štvorky navštívili Kyjiv. „Veľa sme rozprávali o všetkom, aj o Pakte slobodných miest a ako zachovať európske hodnoty. Je veľmi dôležité stretávať sa a rozprávať a je veľmi dôležité, ako jeden druhému pomáhame,“ hovoril Kličko.

„Starosta Kličko je tu aj preto, aby sme nezabudli na to, že vo vedľajšom štáte umierajú ľudia. Musíme o Ukrajine hovoriť stále,“ povedal Vallo. Klička pozval do Bratislavy aj na budúcoročný samit Paktu slobodných miest. „S radosťou ťa privítame a dúfam, že budeme môcť osláviť víťazstvo Ukrajiny,“ vravel primátor.

Sľúbené autobusy sú ešte na Slovensku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Matúš Vallo

Vojna na Ukrajine

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie