Denník N

Chystajú skladbu pre zvony na zámku aj akustický večer pri tajchu

Atmosféra jedného z koncertov minulého ročníka. Foto - Slavo Uhrin
Atmosféra jedného z koncertov minulého ročníka. Foto – Slavo Uhrin

Hudobný festival n:ear v Banskej Štiavnici čaká tretí ročník.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Je to blízko. Na strednom Slovensku a už tento víkend. Keď sa však zadívate pozorne, v názve je jeden znak navyše – nie je to „near“, ale „n:ear“. Tým organizátori odkazujú, že ide primárne o sluchový zážitok. Presnejšie, o festival experimentálnej a improvizovanej hudby.

Je letnou obdobou bratislavského Nextu a koná sa v Banskej Štiavnici. Tretí ročník ponúkne dokopy šesť koncertov s početnou medzinárodnou účasťou a veľa sprievodného programu.

Svetové premiéry

„Bude to opäť veľmi rôznorodé,“ hovorí organizátor n:earu Štefan Szabó. Mladý gitarista a skladateľ využíva svoje kontakty, ktoré získal ešte z čias štúdií v Brne, v Dánsku aj z Prahy, kde učil na populárnej „ježkárni“. Pochádza z Rimavskej Soboty, kde sa podieľal na koncertnom cykle Ruiny, teraz je jeho hlavnou kurátorskou aktivitou festival v Banskej Štiavnici.

Stretli sme sa v Bratislave, kde mal koncert v rámci

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie